More

  Jakie są objawy niedziałającego głośnika do rozmów w telefonach iPhone?

  Diagnoza niektórych uszkodzeń smartfonów bywa bardzo prosta. Wystarczy wiedzieć czego możemy dokładnie szukać, aby móc rozwiązać problem usterki urządzenia. Dość popularnym uszkodzeniem w telefonach iPhone jest uciążliwe prowadzenie rozmów telefonicznych, gdzie nie słyszymy wyraźnie lub głos jest mocno zniekształcony.

  Informacje na ten temat są bardzo ważne. Niektórzy użytkownicy telefonów iPhone usterkę związaną z głośnikiem do rozmów mylą z brakiem zasięgu. Ważne, aby rozróżnić ten problem, ponieważ diagnoza dwóch odrębnych objawów może być bardzo kosztownym działaniem i – co gorsza – niepotrzebną stratą czasu. Wymiana głośnika rozmów będzie konieczna w sytuacji, kiedy w ogóle nie słyszymy osoby, z którą rozmawiamy lub głos jest bardzo przerywany. Jest to niezwykle ważne, aby w takim momencie sprawdzić dokładnie jakość zasięgu (zerknąć na kreski). W przypadku problemów z samym zasięgiem usterka może powtarzać się tylko w konkretnych miejscach występując również sporadycznie. Problemy z głośnikiem będą raczej usterką stałą.

  Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że problem uszkodzonego głośnika do rozmów może leżeć po stronie regulacji głośności. Musimy na to zwrócić uwagę, ponieważ czasami tak drobne działania okazują się rozwiązaniem problemu, który wydaje się mocno skomplikowany. Objawy awarii powyższego podzespołu mogą być również zauważalne gołym okiem. Chodzi oczywiście o widoczne zabrudzenia dostające się do siatki głośnika. Oczyszczenie tego elementu może również poprawić działanie cichego głośnika lub przerywającego. Musimy jednak liczyć się z tym, że objawy awarii nie muszą być tożsame z formą naprawy. Nie każdy przykład pokazuje, że tylko naprawa mechaniczna może rozwiązać problem. Czasem wyczyszczenie głośnika wystarczy.

   

   

   

  Nowe