More

  Komfort użytkownika zwiększony. Te akumulatorki od Newell posiadają port USB-C

  Jednym ze sposobów, by zmniejszyć wydatki związane z użytkowaniem sprzętu fotograficznego, jest na przykład kupno zamiennych akcesoriów. Dobrym przykładem jest zastosowanie odpowiedników baterii. Tym bardziej, jeśli są w stanie znacząco wpłynąć na nasz komfort. Takie są baterie od Newell.

  Newell z USB-C

  Newell zdecydował się poszerzyć swoją ofertę i wprowadził na rynek popularne akumulatorki AA, AAA, 9V i 18650 ze złączem typu USB-C. Na jakiej zasadzie działają? Bardzo prosto, otóż dzięki zastosowaniu uniwersalnego portu USB-C na obudowie ogniwa, do ich ładowania nie potrzebujemy w zasadzie niczego oprócz jednego kabla, podłączonego na przykład do power banku lub smartfonowej ładowarki.

  Dzięki temu nasz podręczny bagaż czy też torba fotograficzna nie będzie przepełniona dodatkowymi ładowarkami. W ten sposób zaoszczędzimy sporo miejsca, a nasz sprzęt stanie się przenośny.

  Jakie akumulatory Newell posiadają port USB-C?

  Znaleźliśmy 9 modeli akumulatorów USB-C kompatybilnych z popularnymi aparatami fotograficznymi takich marek jak: Nikon, Sony, Canon, Olympus oraz Fuji. Jeśli chodzi natomiast o popularne „paluszki” (AA oraz AAA), baterie dziewięciowoltowe oraz zyskujące na popularności akumulatory 18650 to prezentują się one następująco:

  • Akumulator Newell AA USB-C 1550 mAh 2 szt. blister – cena 55 złotych,
  • Akumulator Newell AAA USB-C 500 mAh 2 szt. blister – 49 złotych,
  • Akumulator Newell 9 V USB-C 500 mAh – 49 złotych,
  • Akumulator Newell 18650 USB-C 2200 mAh – 49 złotych.

  System ładowania akumulatorów przez port USB-C

  Każda bateria z tej nowej gamy produktów USB-C oferuje ok. 1200 cykli ładowania. Jest to spora oszczędność, gdyż może ona zastąpić do 1200 jednorazowych baterii. Warto wspomnieć, że nowe akumulatory są niezwykle odporne na samorozładowanie. Naładowane do pełna, nawet po 12 miesiącach przechowywania zachowają ok. 80% energii. Zastosowano w nich technologię litowo-jonową, która pozwala na wielokrotne ładowanie, rozładowywanie i doładowywanie w dowolnym momencie.

  Nowe