More

  Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

  Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję oświetleniową. Tym razem to kompaktowe lampy LED. Mimo dość niewielkich rozmiarów mają imponującą moc. Dodatkowo można je stosować razem z akcesoriami z mocowaniem Bowens.

  Ostatnio coraz cześciej powiają się na rynku fotograficznym akcesoria z działu oświetlenia. Segment LED-owych alternatyw dla niewielkich lamp halogenowych wyraźnie ma swoje pięć minut. Niedawno prezentowaliśmy nową markę Hobolite, a teraz pokazujemy kolejne nowości z tej samej półki, ale tym razem prezentuje je firma Zhiyun.

  Zhiyun Molus G60 i X100 to dwie lampy LED do filmu i fotografii o niewielkich rozmiarach. Są niezwykle kompaktowe, a przy tym dysponują imponująco dużą mocą.

  Zhiyun Molus G60 moc i kompaktowa obudowa

  Lampa Molus G60 jest tą mniejszą i lżejszą opcją. Jej waga to tylko 300 g. Jej maksymalna moc to 60 W, a natężenie 2,376 luksów lub 11,194 luksów – jeśli wykorzystamy dedykowany reflektor w odległości 1 m. Temperatura światła ma opcję regulacji w przedziale 2700K-6500K. Diody LED ze współczynnikami CRI ≥96 i TLCI ≥97 gwarantują wysoką jakość światła.

  W lampie zostało zastosowane także aktywne chłodzenie, wraz z systemem zdalnego sterowania poprzez dedykowaną aplikację. Istnieje także opcja zasilania przez powerbank USB-C (100 W PD). Standardowo zasila się ją z sieci poprzez adapter DC. W G60 mamy także dwa mocowania na akcesoria.

  Zhiyun Molus X100

  Molus X100 to trochę większa opcja, która wygodnie leży w dłoni. Ma podobnie niską wagę, bo tylko 385 g. Jest w stanie zapewnić natężenie światła do 3881 luksów lub 17,317 luksów, gdy korzystamy z reflektora. Posiada zaawansowany systemem chłodzenia, a zakres dostępnych temperatur barwowych jest taki sam jak w mniejszym modelu. Można ją zasilać poprzez sieć lub tak jak powyżej przez powerbank, możemy też korzystać z akumulatora.

  Cena

  Lampa Molus G60 kosztuje 199 dolarów, czyli około 850 złotych. Molus X100 jest opcją droższą i kosztuje 249 dolarów, czyli k. 1100 zł.

  Nowe