More

  Lamborghini Revuelto – połączenie kultowego V12 z silnikami elektrycznymi

  Lamborghini Revuelto to najnowszy super-samochód od włoskiego producenta, który łączy w sobie kultowy silnik V12 z trzema silnikami elektrycznymi. Łączna moc przekracza 1000 KM, co przekłada się na sprint do „setki” w 2,5 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 350 km/h.

  Nowy model Lamborghini zachowuje sportowy charakter marki i jest jednym z najmocniejszych samochodów na rynku.

  Lamborghini Revuelto

  Lamborghini Revuelto to hybryda plug-in, która teoretycznie może być ładowana z gniazdka. Niestety, pojemność baterii wynosząca zaledwie 3,8 kWh sprawia, że zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynosi jedynie 10 km. Po pokonaniu tego dystansu, bateria musi być naładowana ponownie. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez ładowanie z klasycznego gniazdka, co zajmuje około 30 minut, lub podczas jazdy (odzyskiwanie energii z hamowania), co zajmuje około 6 minut.

  Mimo to Lamborghini Revuelto to wciąż imponujący samochód, który zachowuje klasyczne cechy marki, a jednocześnie wpisuje się w najnowsze trendy motoryzacyjne. Z wyglądu nie odbiega od poprzednich projektów marki i jest nadal agresywnie wyglądającą konstrukcją o liniach, które trudno pomylić z innym autem. Czy jednak obecność silników elektrycznych w tym przypadku przyniesie więcej korzyści niż tylko obniżenie emisji CO2 przez producenta? Biorąc pod uwagę wydajność baterii, niekoniecznie.

  Lamborghini Revuelto to samochód dla miłośników klasycznej motoryzacji, którzy jednocześnie są zainteresowani najnowszymi trendami w branży motoryzacyjnej. Jego imponująca moc i sportowy charakter zachwycą wszystkich fanów Lamborghini.

  Nowe