Ledvance NIGHTLUX – Nowe punkty oświetlenia w domu bez remontu

Jeden z ważniejszych etapów przy wykańczaniu domu lub mieszkania stanowi planowanie oświetlenia. Późniejsze przeróbki zazwyczaj wiązałyby się z umawianiem ekipy remontowej i rozkuwaniem ścian. Okazuje się jednak, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które mogą rozwiązać ten problem. Byłam ciekawa, jak sprawdzą się w praktyce, dlatego też postanowiłam przetestować oprawy LED od LEDVANCE, których instalacja zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wprowadzając się do domu z rynku wtórnego, nie mogliśmy pozwolić sobie na wielki remont, który umożliwiłby nam rozplanowanie wszystkich szczegółów. Powoli dostosowywaliśmy każde pomieszczenie pod nasze potrzeby. Niestety jednak ciągle brakowało nam odpowiedniego oświetlenia w kilku miejscach takich jak: wejście do domu, strych, klatka schodowa i szafy. Ze względu na to, że nie są to miejsca, które potrzebują ciągłego oświetlenia, zdecydowaliśmy się na przetestowanie opraw LED, które działają na czujnik ruchu. Tego typu produkty zasilane przy pomocy baterii znaleźliśmy w ofercie marki LEDVANCE.

Ledvance Door LED Down

Oprawa LED zasilana jest przy pomocy 3 baterii AA, które producent dołączył do urządzenia. Dzięki temu od razu po zakupie możemy ją włączyć i zamontować w wybranym miejscu. Na przedzie urządzenia znajduje się specjalny czujnik, który sam będzie decydować o tym, czy lampa ma reagować na ruch. W trakcie dnia dwie diody LED nie będą się zapalać. Dopiero po zmroku Door LED Down rozpocznie swoją pracę. Gdy czujnik wykryje jednorazowych ruch, zapali diody LED na co najmniej 20 sekund. Jeśli w dalszym ciągu w zasięgu czujnika będzie się coś działo, lampa będzie się świeciła bez przerwy.

Oprawa jest nieduża, dzięki czemu nie rzuca się specjalnie w oczy. Ma też bardzo funkcjonalną konstrukcję, co sprawi, że bez problemu zmieści się w wielu miejscach. Największą jej zaletą jest możliwość szybkiego montażu, na przykład przy pomocy dwustronnego paska klejącego 3M, który znajduje się na urządzeniu. Dla pewności oprawę możemy przymocować też przy użyciu 2 śrub.

My umieściliśmy ją nad drzwiami, przed wejściem do domu. Nocne powroty do tej pory zawsze wiązały się z poszukiwaniem klucza i zamka do drzwi po ciemku. W trudnych chwilach zazwyczaj pomagała nam latarka w telefonie. Jednak zakres zastosowania jest bardzo szeroki. Można ją umieścić w dowolnym miejscy w domu lub na zewnątrz, dzięki ochronie IP54. Dobrze sprawdzi się na korytarzu, czy na balkonie. Czujnik działa bardzo dobrze, lampa nie reaguje u nas na drobne ruchy roślin w okolicy, które powoduje wiatr.

Door LED Down dostępny jest w dwóch kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 60 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Ledvance NIGHTLUX Ceiling

Oprawa zasilana jest przy pomocy trzech baterii AA, które otrzymujemy od producenta wraz z urządzeniem. Dzięki temu od razu możemy przystąpić do zamontowania urządzenia. Odbywa się ono na dwa sposoby. Oprawę możemy przymocować przy pomocy 2 dołączonych śrub. Druga możliwość to przyklejenie jej przy pomocy dwustronnej taśmy 3M, która znajduje się już na urządzeniu. Po przymocowaniu pokrywy od oprawy, do wybranego miejsca, usuwamy plastikowe zabezpieczenie baterii, a następnie całą oprawę delikatnym ruchem zaczepiamy o pokrywę.

Nieduża, okrągła oprawa świetnie sprawdzi się na przykład jako oświetlenie korytarza, czy wnętrza szafy. U nas tego rodzaju oprawy znalazły się też na poddaszu, na które nie mieliśmy wyprowadzonego światła. Dzięki temu, że są bardzo nieduże, można przyczepić je do każdej powierzchni. Oprawa Led posiada specjalny czujnik, który wykrywa porę dnia oraz ruch. W ciągu dnia w przypadku wykrycia ruchu nie będzie on zapalać diody LED. Zrobi to dopiero po zmierzchu.

NIGHTLUX Ceiling dostępny jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 45 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Ledvance NIGHTLUX Hall

Oprawa LED zasilają 3 baterie AA, które od razu otrzymujemy w zestawie z urządzeniem, co pozwala nam od razu zamontować urządzenie w wybranym miejscu. Montaż lampy odbywa się przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej 3M, która znajduje się na specjalnej blaszce. To właśnie do niej przy pomocy wbudowanych magnesów będziemy mogli zaczepić całą oprawę.

W przypadku NIGHTLUX Hall czujnik ruchu znajduje się na górnej części urządzenia. Dioda LED skierowania jest na dół, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać je do umieszczenia w miejscach takich jak hol lub klatka schodowa. Będą stanowić bardzo fajny element oświetlenia, który dodatkowo pomoże stworzyć fajny klimat w domu.

Dodatkowo oprawa ta posiada możliwość ręcznego włączenia lub wyłączenia. Posiada też tryb auto, który w zależności od pory dnia oraz wykrycia ruchu sam będzie sterować oświetleniem. Ze względu na stopień ochrony IP54 można wykorzystywać ją również na zewnątrz.

NIGHTLUX Hall dostępna jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 50 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Ledvance NIGHTLUX Torch

Oprawa LED podobnie jak opisywane wcześniej modele, zasilana jest przy pomocy trzech baterii AA. Oczywiście znajdują się one już w urządzeniu, dzięki czemu od razu będziemy mogli przejść do zmontowania oświetlenia w dowolnie wybranym miejscu. Ze względu na stopień ochrony IP54 można wykorzystywać ją też na zewnątrz.

Dzięki zastosowaniu przełącznika możemy włączyć lub wyłączyć oświetlenie. Jednak warto zdecydować się na korzystanie z trybu auto. Czujnik oprawy LED w chwili, gdy po zmroku wyczuje ruch, automatycznie włączy diody LED i oświetli okolicę. Model ten ma bardzo dużą zaletę. W każdej chwili można wysunąć go z przymocowanej do ściany oprawki, aby wykorzystać go jako przenośną latarkę. Dzięki temu urządzenie można też wozić w samochodzie lub zabierać ze sobą na wyjazdy.

NIGHTLUX Torch dostępna jest w 2 kolorach: białym i srebrnym, w cenie około 45 zł. Pełna specyfikacja dostępna na stronie producenta.

Czy warto kupić oświetlenie na baterie?

Zależy Ci na tym, aby wyposażyć dom w nowe oświetlenie, ale nie chcesz przy tym wykonywać większego remontu? Powinieneś zapoznać się z produktami marki LEDVANCE. Urządzenia te działają na baterię, ale są energooszczędne, dzięki czemu nie będziemy musieli ich co chwila wymieniać na nowe. Aby dodatkowo obniżyć koszty użytkowania, po czasie można zdecydować się też na zakup akumulatorków, które w razie potrzeby będzie można naładować. Oprawy LED są funkcjonalne, a w razie potrzeby w prosty sposób można je przenieść w inne miejsce. U nas w domu w prosty i tani sposób rozwiązały problem braku oświetlenia przy wejściu do domu, na klatce schodowej oraz na strychu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Przestrzeń naładowana technologią: Kreatywna inicjatywa Techie’s Space

Polska firma informatyczna Codete postawiła sobie ambitny cel -...

Niezbędne akcesoria do plotera drukująco-tnącego

Plotery drukująco-tnące to wszechstronne urządzenia, które umożliwiają zarówno drukowanie,...

Kilka faktów o bonusach i graniu w kasynach

Poznaj kilka faktów o kasynach online, o których nigdy...

Jakie elementy powinna posiadać najlepsza strona internetowa?

Najlepsza strona internetowa to taka, która jest optymalnie użyteczna...

Nowe trendy w systemach kontroli dostępu

Sektor bezpieczeństwa stopniowo przechodzi na szerszą gamę produktów i...
0
Would love your thoughts, please comment.x