Lepsze zdjęcia smartfonem – obróbka plików RAW

Plik RAW jest zdecydowanie wdzięczniejszym plikiem, jeśli chodzi o obróbkę zdjęcia. Łatwo z niego wyciągnąć głębie kolorów, dzięki czemu fotografia wygląda lepiej. I choć może wydaje się dość trudny do współpracy, to większość aplikacji dostępna jest na telefon. Wystarczy je zainstalować i do dzieła.

Obróbka plików RAW na telefonie

Na rynku znajdziecie wiele programów do edycji plików RAW i wybór najlepszej z nich będzie dość trudny. Dlatego przybliżymy Wam parę aplikacji, od których warto zacząć. Warto tu też zaznaczyć, że obróbka zdjęć może być zajęciem szybkim, ale też czasochłonnym. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcecie ingerować w zdjęcie.

Edytorem, z którego dobrze jest korzystać jest VSCO. Domyślam się, że takich programów jak Adobe Photoshop czy Lightroom nie trzeba większości przedstawiać. Oprócz nich polecamy także Snapseed. Program bardzo intuicyjny i przejrzysty w użytkowaniu. Pozwala na błyskawiczną obróbkę zdjęcia, którą robimy, przesuwając palec w górę i w dół. Warto wspomnieć, że jest własnością Google, więc import i eksport do dysku w chmurze odbędzie się bezproblemowo.

VSCO sympatię użytkowników zdobył poprzez dostępność ogromnej ilości filtrów, które w zasadzie robią pracę za nas. Interfejs jest podobny do tego z Instagrama, jednak znacznie bardziej rozwinięty. Gotowe ustawienia możemy samodzielnie przestawiać według swoich upodobań, a potem przygotowany preset zastosować na większej ilości zdjęć.

Adobe Lightroom jest najpopularniejszą aplikacją do edycji plików RAW. Warto dodać, że jego wersja mobilna wcale nie jest aż tak ograniczona. Wręcz przeciwnie posiada znaczną część jego funkcji. Dzięki nim jesteśmy w stanie zająć się korekcją i gradacją barwną, precyzyjne odszumić niewyraźne zdjęcie, a następnie je wyostrzyć i oczywiście o wiele więcej. Jest tu również biblioteka, dzięki której mamy szybko dostęp do naszych fotografii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x