More

  Mafia 4 i Mafia 5 w produkcji!

  Fani serii Mafia mają powody do radości. Jak donosi Emma Flint, wkrótce możemy doczekać się nie jednej, ale dwóch nowych gier z tego popularnego cyklu!

  Mafia 4 i Mafia 5 na horyzoncie

  W październiku 2023 roku dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad Mafia 4, z wykorzystaniem Unreal Engine do tworzenia jej kultowej oprawy graficznej.

  Okazuje się jednak, że Mafia 5 również jest w produkcji, co zaskoczyło wielu fanów, zważywszy na to, że nie widzieliśmy jeszcze nawet zwiastuna czwartej części!

  mafia defitnitive mafia 4 mafia 5
  fot. Mafia Definitive Edition

  Co mówi Hangar 13?

  Według licznych źródeł Mafia 5 jest już rzeczywistością i jest rozwijana równolegle z czwartą częścią. Jest to o tyle zaskakujące, że twórcy gry, Hangar 13, dopiero szukają nowych producentów wykonawczych do pracy nad nieujawnionym tytułem. Choć może to nie mieć nic wspólnego z serią Mafia, trudno nie połączyć tych faktów.

  fot. Mafia Definitive Edition

  Czy Hangar 13 jest w stanie sprostać temu wyzwaniu?

  „Rozwijanie wielu sequeli jednocześnie to powszechna praktyka w branży gier. Activision robi to z Call of Duty, Ubisoft z Assassin’s Creed, a EA z FIFA,” wyjaśnia jeden z graczy.

  fot. Mafia Definitive Edition

  Naszym zdaniem

  Jako wieloletni fan pierwszej i drugiej części „Mafia” osadzonych głównie w latach 30 ubiegłego wieku, nie mogę być bardziej podekscytowany wieściami o rozwoju aż dwóch nowych gier z serii.

  Mam nadzieję, że choć jedna z nich będzie klimatem przypominać pierwsze dwie – dziś już kultowe części. Niestety, patrząc na obecną sytuację na rynku gier, z licznymi zwolnieniami w branży, nie możemy być pewni, że oba projekty dojdą do skutku. Nadzieja umiera ostatnia!

  Zobacz też:
  Wreszcie wiadomo, kiedy zagramy w GTA VI!
  Czy warto zagrać w Death Stranding: Director’s Cut?

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe