Mazda MX-5 RF na Europę

Światowa premiera nowego kabrioletu Mazdy odbyła się w marcu 2016 podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. W Europie zostanie ona zaprezentowana podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2016.

Nowy MX-5 RF zastepuje poprzednią wersię ze składanym twardym dachem. W nowym modelu dach będzie można złożyć i otworzyć przyciskiem również w trakcie jazdy z prędkością do 10 km/h. Roadster będzie dostępny w 3 wersjach wyposażenia. Podstawowym motorem jest 1,5 litrowy silnik benzynowy o mocy 131 KM. Drugi benzynowy silnik to 2-litry pojemności o mocy 161 KM.

fot.bmwblog.com
fot.bmwblog.com

Podstawowa wersja SkyENERGY wyposażona w światła diodowe, komputer pokładowy, tempomat, gniazdka AUX i USB, centralny wyświetlacz 7 cali, multimedialny system rozrywki i łączności MZD Connect i manualną klimatyzację. Wersja z silnikiem 1.5 litra to koszt 89 900 zł. Do silnika 2.0 trzeba dopłacić 10 000 zł.

Wersja SkyFREEDOM dodatkowo oferuje: system doświetlania zakrętów, system monitorowania marwtego pola, monitorowanie ruchu poprzecznego przy cofaniu, tapicerkę z Alcantary, fotele Recaro, zawieszenie Bilstein i system nagłośnienia od BOSE z głośnikami w zagłówkach. Dostępna jedynie z silnikiem 2.0, kosztować będzie 181 900 zł.

Sprzedaż nowego modelu w Polsce ruszy od września, będzie kosztować w zależności od konfiguracji od 90 tysięcy złotych.

Źródło: Mazda

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments