McDonald’s przeprasza za reklamę w Łazienkach Królewskich

W dniu 27 sierpnia w Łazienkach Królewskich pojawiła się pływająca reklama marki McDonald’s, która nie spotkała się z najlepszym odbiorem. Reklama ta była elementem pokazu projektantki Gosi Baczyńskiej. Firma wydała w tej sprawie oficjalne przeprosiny.

Mimo iż reklama miała zniknąć z Łazienek Królewskich zaraz po zakończeniu pokazu Gosi Baczyńskiej, marka została bardzo mocno skrytykowana przez internautów. Pomimo tłumaczenia, że reklama znalazła się tam tylko na jeden dzień. W końcu połączenie zabytkowego miejsca z logiem McDonald’s nie do końca ze sobą współgra.

Oświadczenie McDonald’s

W oficjalnym oświadczeniu marka McDonald’s przeprasza za umieszczenie reklamy w takim miejscu wspominając o tym, że żałują iż taka sytuacja miała miejsce.

„W wartościach naszej firmy szacunek dla dziedzictwa kulturowego zajmuje istotne miejsce. Zapewniamy, że w codziennych działaniach McDonald’s w Polsce kierujemy się zasadą ochrony ważnych historycznie miejsc i przestrzeni.”

Zapewniają też, że podobna reklama więcej się nie pojawi. – „Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja więcej się nie powtórzyła”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments