More

  Messenger Kids – większa kontrola rodziców nad kontami dzieci

  Facebook w 2017 roku uruchomił specjalną aplikację Messenger Kids, która przeznaczona jest dla dzieci, które mogą uczyć się dostępu do technologii. Aplikacja ta miała stanowić bezpieczne miejsce do kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.

  W aplikacji pojawiło  się jednak kilka błędów w zabezpieczeniach, które doprowadziły do konieczności wprowadzenia zmian oraz zmodyfikowania zakresu kontroli rodzicielskiej.

  Większa kontrola nad Messeger Kids

  Nowe funkcje w aplikacji pozwalają rodzicom na zwiększenie kontroli nad tym, co uznają za odpowiednie dla swoich dzieci. Rodzice mogą przeglądać kontakty oraz historię rozmów na czasie. Aplikacja pozwala też na przeglądanie zdjęć i filmów, które dzieci otrzymały lub przesłały do swoich rozmówców. Dodatkowo otrzymają dostęp do listy działań wykonanych przez dziecko i otrzymają możliwość ich zablokowania. W razie potrzeby będą mogli też zdalnie wymusić wylogowanie w aplikacji u dziecka.

  Facebook chce w ten sposób zapewnić sobie popularność u dorastającego pokolenia. Czy taka forma kontroli jest dobrym rozwiązaniem?

  Nowe