More

  Minecraft tworzy nowy biom i pyta o opinie graczy

  Popularna gra Minecraft cały czas się rozwija, a jej twórcy starają się wsłuchiwać w głosy swoich fanów. Właśnie dlatego jeden z twórców- Jasper Boerstra pokazał ,jak może wyglądać nowy biom.

  Jak wygląda nowy biom?

  Do Minecrafta ma być dodany nowy rodzaj biomu- mangrove. Będą to dokładnie tropikalne bagna. Na razie nie możemy ich przetestować. Są niedostępne w żadnej aktualizacji ani becie. Nie znalazły się również na żadnym snapshocie, jednak twórcy postanowili zaprezentować opracowany obszar na Twitterze.

  Na razie musi nam wystarczyć jedynie taki sposób prezentacji. Biom ten charakteryzuje się wszechobecnymi namorzynami oraz błotem, które zastępuje ziemię.

  Jaka jest reakcja graczy?

  Większość graczy od razu zwróciła uwagę, że tworzony obszar wydaje się bardzo monotonny. W oczy razi przede wszystkim gołe podłoże, które pozbawione jest wszelkiej roślinności. Niektórzy gracze zwrócili również uwagę na wygląd błota. Jest ono podobno za mało wyraziste, co sprawia wrażenie, jakby podłoże pozbawione było właściwej tekstury.  Stwierdzono również, że jak na las namorzynowy, biom jest za suchy. Wielu graczy zauważyło, że drzewa powinny wyrastać bezpośrednio z wody. Przyznali, jednak że mogłoby to przypominać istniejący już biom bagienny.

  Boerstra stwierdził, że weźmie rady pod uwagę. Przyznał również, że nagranie oraz screeny, które udostępnił, przedstawiają bardzo wczesny etap prac nad biomem. Niestety na razie nie wiemy, kiedy studio wprowadzi nowy biom do gry. Najprawdopodobniej nie nastąpi to jednak w najbliższej przyszłości.

   

  Nowe