More

  Motorola Edge 40 Pro – nowy gracz na rynku premium

  Motorola Edge 40 Pro to najnowszy, flagowy smartfon firmy Motorola. Telefon ten wyróżnia się ciekawą specyfikacją, potrójnym aparatem fotograficznym, wyświetlaczem o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz jednym z najszybszych systemów ładowania wśród telefonów na rynku.

  W Europie i Ameryce Łacińskiej jest on już dostępny, natomiast na razie nie wiadomo, czy i kiedy trafi na rynek amerykański.

  Motorola Edge 40 Pro – co warto wiedzieć?

  Motorola Edge 40 Pro kosztuje od 899 euro (ok. 4 800 zł) i konkurować ma z innymi flagowymi telefonami, takimi jak Samsung Galaxy S23 Plus. Oferuje ona 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB lub 512 GB przestrzeni dyskowej.

  Smartfon działa na najnowszym Snapdragon 8 Gen 2, który zapewnia 35% szybszą wydajność procesora i 40% lepszą wydajność baterii niż poprzednik Edge Plus 2022. W połączeniu z 6,67-calowym ekranem o rozdzielczości i częstotliwości odświeżania odpowiednio 2400 x 1080 pikseli i 165 Hz, telefon oferuje rewelacyjne wrażenia z użytkowania. Ekran ten posiada także zaokrąglone boki, co dodaje mu stylowego wyglądu.

  Aparat fotograficzny składa się z podwójnego sensora 50-megapikselowego oraz dodatkowego sensora telefoto 12-megapikselowego. Przedni aparat to 60-megapikselowy sensor, który dzięki zastosowaniu AI może optymalizować zdjęcia w czasie rzeczywistym.

  Największym atutem Motorola Edge 40 Pro jest jednak najszybsze na rynku ładowanie o mocy 125 W. Według producenta, w ciągu zaledwie 23 minut można naładować baterię od zera do pełna. Telefon ma także pojemną baterię 4 600 mAh oraz opcję ładowania bezprzewodowego o mocy 15 W i power sharing o mocy 5 W.

  Podsumowując, Motorola Edge 40 Pro to nowy, ciekawy gracz na rynku premium. Oferuje on ciekawą specyfikację oraz szybkie ładowanie baterii, co z pewnością przyciągnie uwagę konsumentów. Czy zdoła on jednak zagrozić hegemonii Samsunga? Czas pokaże.

  Nowe