Możliwa data premiery telefonów Huawei Mate 30

Z pewnością jaki jeden z najlepiej ocenianych smartfonów zeszłego roku możemy wskazać Huawei Mate 20 Pro. Od premiery minęło już jednak dużo czasu, a oficjalne pokazanie jego następcy może odbyć się już niedługo. Czy Huawei Mate 30 podzieli los poprzednika i stanie się jednym z najchętniej wybieranych telefonów?

Portal Hi-tech-mail.ru podał informację na temat zbliżającej się premierze nowej linii smartfonów Mate 30. Według nich europejska premiera produktów ma odbyć się już 19 września. Oznacza to, że Chińczycy zobaczą ten telefon nawet kilka dni wcześniej.

Co wiemy o Mate 30?

Portal powołuje się na publikację prezesa firmy, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Informuje ona o tym, że jedną z największych innowacji będzie wprowadzenie nowego procesora Kirin 990. Ciężko jednak w pełni uwierzyć w przekazywane dane, ponieważ od premiery Kirina 985 nie minęło jeszcze tak dużo czasu. Jeśli okazałoby się, że to jednak prawda to z pewnością moglibyśmy liczyć na jeszcze lepszą wydajność energetyczną nowego procesora.

Bardzo możliwe, że nowe urządzenie będzie miało swoją premierę z nakładką EMUI 10 oraz Androidem Q. Może się jednak okazać, że rodzina Mate 30 nie otrzyma usług Google. Będzie to oczywiście wynikiem toczącej się obecnie wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ aplikacje te będzie można pobrać samodzielnie.

Z przecieków wynika też, że Huawei Mate 30 Lite będzie posiadał autorskie oprogramowanie Huawei o nazwie Harmony OS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments