More

    Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

    Telefon komórkowy posiada niemal każdy z nas. Jest to najpopularniejsze urządzenie służące do komunikacji, rozrywki lub zdobywania wiedzy. Jego zastosowań jest znacznie więcej, jednak to nie na nich skupimy się w tym artykule. Wszyscy wiedzą, że telefony niestety są podatne na uszkodzenia. Chyba najpopularniejszym z nich jest pęknięcie szybki. Najczęściej ludzie, których telefon doznał takich obrażeń albo kupują nowy, albo wymieniają cały moduł wyświetlacza. Istnieje jednak znacznie tańszy i prostszy sposób na rozwiązanie tego problemu.

    Na początku warto zaznaczyć, że w wielu sytuacjach, w wyniku upadku uszkodzona zostaje jedynie szybka. Jej naprawa okazuje się najczęściej znacznie tańsza, niż wymiana całego wyświetlacza. Bowiem wymiana szybki nie kosztuje zazwyczaj więcej niż 50% ceny telefonu, gdzie przy wymianie całego ekranu koszty mogą być dwa razy większe. Przedstawiony tutaj sposób ma jeszcze jedną zaletę – dzięki niemu zachowamy oryginalny wyświetlacz.

    Jak wygląda wymiana szybki w telefonie?

    Całość rozpoczyna się od oddzielenia uszkodzonej szybki od niezwykle delikatnego ekranu. Stopień skomplikowania tej czynności jest zależny od rodzaju wyświetlacza. Jeśli jest on płaski, całość wykonuje się mechanicznie, na przykład przy użyciu odpowiedniego drutu molibdenowego. Natomiast w przypadku kiedy wyświetlacz jest zakrzywiony, całość jest nieco bardziej skomplikowana. Tutaj potrzebny jest separator kriogeniczny, który służy do zamrożenia i wykruszenia warstwy kleju. Następnie przy pomocy specjalnego rozpuszczalnika, usuwane zostają wszelkie pozostałości kleju oraz szkła. W trakcie procesu naprawy telefon znajduje się w komorze bezpyłowej, gdzie jest przygotowywany do nałożenia kleju i szybki. Teraz pozostaje tylko przy użyciu odpowiedniej temperatury, wszystkie elementy ze sobą połączyć.

    Po pomyślnej naprawie każdy telefon przechodzi dokładne testy. Ich celem jest sprawdzenie, czy dotyk w każdym miejscu działa, jak powinien. Jeśli wszystko jest w porządku, telefon jest gotowy do powrotu w ręce właściciela. Na koniec warte wspomnienia jest, aby nigdy nie próbować naprawiać swojego telefonu samemu, w warunkach domowych. Ponieważ zamiast go naprawić, można go jeszcze mocniej uszkodzić.

    Nowe