Najlepsze funkcje iPhone. Sprawdź, czy je znasz?

Niejednokrotnie pisaliśmy Wam o marce Apple, jako synonimie niezawodności. Głównie dzięki wysokiej jakości komponentów, z których zostały wykonane urządzenia, ale także nie wolno zapomnieć o systemie iOS, dającym użytkownikowi sporo możliwości. 

Wymieniając zalety iPhone, warto również wspomnieć o szybkiej i bezpiecznej naprawie. To szczególnie ważne w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia szybki, na przykład wskutek upadku telefonu na ziemię. Wymiana szybki na szczęście jest możliwa, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, bez potrzeby wydawania ich na nowy model telefonu.

Najlepsze funkcje iPhone

Rozpoczynając wyliczanie, zacznijmy od obudowy. Czy wiecie, co spowoduje stuknięcie w jej tył? Przede wszystkim najpierw musimy aktywować tę funkcję w telefonie poprzez Ustawienia > Dostępność > Dotyk > Stuknięcie w tył. Jeśli to zrobiliśmy, to dla każdego stuknięcia dwukrotnego lub trzykrotnego możemy przypisać jedną czynność, spośród niżej wymienionych:

  • wykonywanie zrzutu ekranu
  • blokowanie ekranu
  • wyciszanie dźwięków
  • aktywowanie Siri.

Zmiana jasności latarki to również niezwykle przydatny dodatek. Uruchamiamy ją najprościej poprzez Centrum sterowania. Natomiast w smartfonach posiadających przycisk Home robimy to poprzez przesunięcie palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu. W przypadku Face ID wystarczy przesunąć palcem w dół od prawego górnego rogu. Aby włączyć latarkę, stukamy w ikonę, aby zmienić jasność — przytrzymujemy ją.

Szybkie przewijanie do góry strony jest przydatne, szczególnie gdy czytamy coś w internecie, ale potrzebujemy wrócić do początku artykułu. Wtedy możemy wykonać to tradycyjnym sposobem, przesuwając wielokrotnie kciukiem w górę po wyświetlaczu. Jednak zdecydowanie szybsze rozwiązanie to puknięcie w górny pasek ekranu, tuż nad miejscem do wpisywania adresu strony internetowej.

A czy wiedziałeś o możliwości ukrycia niechcianych zdjęć?

Często pokazujemy nasze zdjęcia w galerii przyjaciołom, lub też rodzinie. Jednak zdarza się, że nie wszystkie znajdujące się w albumie fotografie są przeznaczone do oglądania. Oczywiście możemy je usunąć, jednak iPhone daje nam jeszcze jedną opcję. Otóż możemy ukryć wybrane zdjęcia przed postronnymi osobami. Robimy to następująco:

  • Wybieramy zdjęcia, które mają być ukryte.
  • W lewym dolnym roku klikamy Udostępnij.
  • Pojawia się nam wtedy w menu funkcja Ukryj.
  • zdjęcia zostają przeniesione do albumu Ukryte.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x