More

  Najpopularniejsze gry na Steamie – Maj 2020

  Ponad 10 milinów – tyle osób z całego Świata korzysta z platformy Steam w ciągu jednego dnia. Dużo? Owszem, ale z uwagi na obecną sytuację nie ma co się dziwić. Ludzie siedzą w domach, a gry komputerowe to jedna z przyjemniejszych form rozrywki.

  Zestawienie to oparte jest na oficjalnych danych z platformy Steam.

  Rocket League

  Sportowa gra akcji, w której gracze wyposażeni w futurystyczne pojazdy, rozgrywają spektakularny mecz, pełen kolizji. Celem rozgrywki jest strzelenie bramki drużynie przeciwnika, poprzez zderzenie pojazdu z piłką. Gra opiera się na modelu fizycznym, w którym zachowane są masa i zachowanie pędu. Dzięki temu gracz może doświadczyć symulacji realistycznych wypadków.
  Koszt gry: 71,99 zł

  Team Fortress 2

  Jedna z najpopularniejszych gier FPS (z ang. First Person Shooter) wszech czasów. W grze mierzą się dwie drużyny, RED (Reliable Excavation & Demolition) oraz BLU (Builders League United). Są to wielkie korporacje potajemnie kontrolujące wszystkie rządy na Ziemi. Cel gry zależny jest od mapy, na której toczy się bitwa. W grze jest do wyboru 9 klas. Każda z nich ma swoje słabe i mocne strony. Celem gry może być: zdobycie flagi z bazy przeciwnika, przejęcie bądź bronienie punktów kontrolnych, zdobycie i bronienie jedynego punktu na mapie przed przeciwnikiem przez 3 minuty i wiele innych. Team Fortress 2 jest grą w 100% darmową, co sprawia, że każdy może w nią zagrać.
  Koszt gry: 0,00 zł

  ARK: Survival Evolved

  Niezwykła gra survivalowa online o wysokiej jakości grafice. Gracz odradza się bez żadnego dobytku na brzegach tajemniczej wyspy ARK. Jest ona pełna mitycznych stworzeń i niebezpieczeństw. Aby przeżyć, trzeba jeść, pić i budować schronienie. Gra pozwala na sadzenie upraw, tworzenie przedmiotów i odkrywanie nowych technologii. Razem ze znajomymi można stworzyć własne plemię. Wraz z nim atakować innych graczy oraz rozwijać osadę. Niektóre stworzenia można ujeżdżać oraz wytrenować według własnego upodobania.
  Koszt gry: 179,99zł

  Monster Hunter: World

  Gracz wciela się w rolę łowcy, który podróżuje przez niesamowity Świat pełen niebezpiecznych stworzeń. Jako łowca, gracz wykonuje zlecenia polegające na upolowaniu potworów. Można robić to w pojedynkę lub połączyć siły maksymalnie z trzema innymi graczami. Każde pokonane stworzenie zostawia jakiś łup, z którego można wytworzyć lepsze wyposażenie. Łowca ma do dyspozycji 14 różnych broni. Każda z nich ma inne cechy, co wprowadza różnorodność do rozgrywki. W grze istnieją niezawodni towarzysze łowców, koleżkoty. Posiadają one niezwykle przydatne zdolności, na przykład regeneracyjne.
  Koszt gry: 125,00 zł

  Rust

  Brutalna gra survival online, w której jedynym celem jest przetrwanie. Aby tego dokonać, gracz musi zaspokajać swoje podstawowe potrzeby oraz rywalizować z innymi graczami. Zabijanie zwierząt oraz innych ludzi są na porządku dziennym. Gra nie jest przeznaczona dla wszystkich ze względu na nagość oraz dużą brutalność.
  Koszt gry: 142,99 zł

  Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

  Jest to strategiczna gra drużynowa FPS. Polega ona na pokonaniu zespołu przeciwnika. Możliwe jest tworzenie przejść, poprzez robienie otworów w ścianach i sufitach budynków. Dzięki temu, współpracując ze swoją drużyną, możliwe jest stworzenie niezniszczalnej twierdzy, pełnej pułapek i uzbrojonych po zęby żołnierzy. Gracz ma do wyboru wielu świetnie wyszkolonych komandosów z jednostek specjalnych z całego Świata. Dodatkowo, wraz ze swoją drużyną można wziąć udział w cotygodniowym turnieju.
  Koszt gry: 79,90 zł

  Football Manager 2020

  Gracz wciela się w rolę menadżera swojego klubu piłkarskiego. Nie ma określonego celu gry, wszystko zależy od gracza. To on pisze historię swojego klubu i podpisuje kontrakty z zawodnikami światowego formatu. Gracz ma możliwość tworzenia taktyk dla zespołu i wdrażania ich w życie. Planowanie jest wynagradzane w postaci sukcesów klubu. Każda decyzja, ma swoje skutki. Dodatkowo możliwe jest stworzenie swojej drużyny młodzieżowej, i rozwijanie przyszłych gwiazd, które kiedyś zajmą miejsce w podstawowym składzie.
  Koszt gry: 140,69 zł (przecena)

  Grand Theft Auto V

  W tym znanym na całym Świecie tytule gracz bierze czynny udział w gangsterskich porachunkach i napadach świata zbrodni. Akcja rozgrywa się w tętniącym życiem mieście Los Santos oraz hrabstwie Blaine. Strzelaniny z policją, kradzieże oraz morderstwa są tu na porządku dziennym. To gracz wybiera jakiej misji się podejmie. Dodatkowo możliwa jest także gra online, która umożliwia zabawę 30 graczom jednocześnie. Gra zapewnia idealne dopasowanie ustawień graficznych. Istnieje ponad 20 różnych ustawień jakości tekstur, cieniowania, teselacji czy antyaliasingu. W grze jest regulator gęstości zaludnienia. Dzięki czemu można w łatwy sposób, za pomocą suwaka ustawić odpowiednie natężenie ruchu ulicznego.
  Koszt gry: 129,90 zł

  PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

  Strzelanka w trybie battle royale. Przeciwko sobie staje 100 graczy, którzy walczą o przetrwanie na stopniowo pomniejszającym się terenie. Wygrywa ten, kto jako jedyny pozostanie żywy. Gracz musi zbierać potrzebne do przetrwania przedmioty. Poruszać się można pieszo, albo za pomocą pojazdów.
  Koszt gry: 72,99 zł

  Dota 2

  Gracz wybiera jednego z ponad setki bohaterów, którym rozpocznie rywalizację z innymi. Każdą postacią można grać na wiele różnych sposobów, z użyciem potężnych broni. Regularne aktualizacje sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie coś nowego. W trakcie gier rankingowych nie ma sytuacji, w której drużyny są nie zbalansowane. Każdy gra z ludźmi z o podobnych umiejętnościach. Dla nowych graczy możliwe jest nauczenie się podstaw gry w trybie kooperacyjnym z botami. Tam można również szlifować swoje umiejętności. Dodatkowym plusem Doty 2 jest to, iż jest ona bezpłatna.
  Koszt gry: 0,00 zł

  Counter-Strike: Global Offensive

  Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to najnowsza odsłona istniejącej od 12 lat serii Counter-Strike. Gra polega na rywalizacji dwóch zespołów – terrorystów oraz antyterrorystów. Gracz ma do dyspozycji wiele broni, przykładowo kultowego AK-47. Istnieje wiele trybów. Najważniejszym z nich jest tryb, w którym zadaniem terrorystów jest podłożenie bomby, podczas gdy antyterroryści muszą w tym przeszkodzić. W trybie tym wygrywa ta drużyna, która spełni swoje zadanie, bądź wyeliminuje drużynę przeciwnika. CS-GO posiada największy jak dotąd świat e-sportu i hazardu spośród wszystkich gier. Od jakiegoś czasu gra jest do pobrania za darmo.
  Koszt gry: 0,00 zł

  Nowe