More

  Naprawa zalanych i uszkodzonych mechanicznie telefonów iPhone? Nie w serwisie producenta

  Niektóre telefony na rynku są dość trudne w naprawach. Powodem nie musi być tylko konstrukcja, powodem mogą być procedury gwaranta, firmy niechętnie patrzącej na naprawy pogwarancyjne, takich jak pęknięcia lub zalania sprzętu. W takim przypadku nie wartko korzystać z usług producenta, bo zapłacimy więcej niż myślimy. Gdzie w takim przypadku możemy szukać alternatywy i pomocy z naprawą telefonu?

  To, czego nie wolno serwisom producenta, wolno wykonywać innym punktom napraw. Dotyczy to różnych urządzeń mobilnych, nie tylko produktów Apple. Serwis producenta oczywiście jest w stanie zaproponować nam odpłatną naprawę telefonu, w przypadku zalania telefonu lub pękniętej szybki wyświetlacza. Każda taka naprawa u gwaranta to koszty, których nasz portfel może nie wytrzymać.

  Wymiana szybki i czyszczenie zalanego telefonu – opłacalna usługa wykonywana tylko w serwisie pogwarancyjnym

  W przypadku gwarancyjnych serwisów Apple uszkodzoną szybkę w iPhone’ach możemy naprawić tylko w jeden sposób – czyli wymianę całego wyświetlacza na nowy. Z bardzo podobną sytuacją zmierzymy się, kiedy nasz iPhone (potencjalnie wodoodporny) zostanie zalany. Niestety Apple nie takich reklamacji oferując swoim użytkownikom ceny, których nie będziemy mogli zaakceptować. Przy znacznym uszkodzeniu sprzętu lub doprowadzeniu go do dużych zniszczeń serwis Apple zaproponuje nam odpłatną naprawę poprzez wymianę urządzenia, niestety koszty będą dwukrotnie większe niż moglibyśmy się spodziewać. Apple przyjmują sprzęt do naprawy odpłatnej ma pewien warunek, który musi zostać spełniony: dostarczony sprzęt musi być kompletny i nie może mieć śladów po ingerencji osób trzecich (np. nieautoryzowany serwisach).

  fot. ifixit

  W przypadku pogwarancyjnych punktów napraw zarówno zalane telefony, jak i te z uszkodzonymi szybkami nie stanowią problemów. Ślady cieczy na płycie lub innych elementach, można wyczyścić. Serwis producenta nie wykona takich usług, ponieważ są one niezgodne z polityką Apple. W przypadku punktów pogwarancyjnych takie usługi są nie tylko możliwe, ale również i tańsze. Nie będą wymagać od nas odpłatnej wymiany całej jednostki. Uszkodzona mechanicznie szybka wyświetlacza w telefonie iPhone 13 Pro Max? Żaden problem – usługi refabrykacji na rynku wtórnym są bardzo popularne. Oprócz mniejszych cen, przy tych usługach klient może zachować swoje dane oraz oryginalny wyświetlacz. Wymiana szybki iPhone 13 Pro Max nie daje klientom pełnej gwarancji producenta. Jednak oferuje wyjście awaryjne, z którego po dziś dzień korzysta wielu klientów.

   

  Nowe