Netatmo prezentuje inteligentny alarm domowy

Podczas budowy domu bardzo często planuje się umieszczenie w domu alarmu elektronicznego. Uznaje się to już jako pewien standard. Często jednak wydaje nam się, że instalacja inteligentnych systemów alarmowych będzie sporo droższa, co wcale nie musi być prawdą. Świetnym przykładem jest chociażby nowe urządzenie od firmy Netatmo, które dzięki głośnej syrenie oraz funkcji odtwarzania dźwięków może pomóc odstraszyć włamywaczy.

Musimy jednak pamiętać, że zabezpieczenia antywłamaniowe powinny być przede wszystkim mechaniczne. Zastosowanie antywłamaniowych drzwi, okien, czy rolet powinno stanowić podstawę. Elektroniczny system alarmowy powinien stanowić jedynie uzupełnienie.

Inteligentny alarm domowy

Inteligentny alarm domowy od Netatmo współpracuje z kamerą oraz czujnikami okien i drzwi dostępnymi w ofercie producenta. Razem tworzą kompletny system bezpieczeństwa. Gdy kamera dostrzeże włamywacza lub czujniki wykryją ruch, urządzenie uruchomi syrenę o głośności 110 decybeli. Właściciel systemu alarmowego otrzyma na swojego smartfona natychmiastowe powiadomienie i nagranie ze zdarzenia. Na tej podstawie będąc z dala od domu będzie można szybko zawiadomić policję.

Inteligentny alarm domowy od Netatmo wyposażono dodatkowo w funkcję odtwarzania dźwięków imitujących obecność domowników. Codzienne dźwięki takie jak szum odkurzacza, płacz dziecka, czy szczekanie psa zwiększają szansę na to, że złodziej zrezygnuje z próby włamania.

inteligentny alarm domowy

Instalacja inteligentnego alarmu domowego od Netatmo

Instalacja systemu alarmowego jest bardzo prosta i można wykonać ją samodzielnie. Samo urządzenie może być zasilane zarówno bateriami, jak i poprzez podpięcie do gniazdka. Pierwsza opcja sprawia, że otrzymujemy bardzo dużą swobodę co do wyboru miejsca na alarm. Możemy umieścić go na ścianie, suficie lub postawić na półce. Jak zapewnia producent, konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta i zajmie tylko kilka minut. Niezbędna do tego będzie aplikacja Netatmo Security. Użytkownik będzie mógł w niej wybrać jakie konkretne zdarzenia wykryte przez kamerę lub czujniki mają wywołać alarm. Urządzenie można też skonfigurować tak, by aktywowało się, gdy wszyscy mieszkańcy wyjdą z domu i dezaktywował gdy kamera wykryje powrót znanej osoby. Warto jednak wspomnieć o tym, że jednostka z alarmem działa wyłącznie w połączeniu z inteligentną kamerą domową, a alarm można sparować wyłącznie z jedną kamerą.

 

Inteligentny alarm domowy w sklepie Netatmo.com kosztuje 349,99 zł. Natomiast aplikacja Netatmo Security jest dostępna za darmo i działa na urządzeniach z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android 5.0 i nowszym. Aplikację można uruchomić też na PC z systemem Windows oraz na komputerach Mac.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x