Netflix wprowadza zmiany związane z cenzurą

Netflix to platforma oferująca swoim użytkownikom rozrywkę w postaci ulubionych filmów, czy seriali. W ciągu ostatnich lat nie zmieniał nic w zapisach dotyczących kultury korporacyjnej, jednak ostatnio postanowiono wprowadzić małe przeróbki związane m.in. z cenzurą. Zwrócił na to uwagę serwis Variety i przekazał, że Netflix nie będzie „cenzurować określonych artystów ani głosów”.

Oprócz tego w platformie udostępniono nową sekcję „ekspresja artystyczna”, którą dodano do notatki, po emisji programu specjalnego „The Closer” Dave’a Chappelle’a. Z uwagi na to, że wywołał on wiele negatywnych reakcji wśród pracowników firmy. Głosy oburzenia padały w strone homofobicznych i transfobicznych uwag, które wygłaszał komik w swoim stand-upie. Niektórzy zdecydowali się nawet na demonstracyjny strajk.

Netflix rezygnuje z cenzury

Chociaż każdy tytuł jest inny, podchodzimy do nich na podstawie tego samego zestawu zasad: wspieramy ekspresję artystyczną twórców, z którymi współpracujemy; programujemy dla różnych odbiorców i gustów; i pozwalamy widzom zdecydować, co jest dla nich odpowiednie – czytamy w notatce.

W opisywanej notatce zawarto także informację dla pracowników, którzy nie zgadzają się z udostępnianymi treściami na platformie streamingowej. Netflix kieruje do nich prośbę, by zastanowili się nad poszukaniem innej pracy, gdyż być może będą musiały się tutaj zajmować tymi treściami, które uznali za szkodliwe. Natomiast jeśli chodzi o sam wybór filmów i seriali, które są oglądane przez użytkowników, to przy każdym z nich są oceny, oraz ostrzeżenia i na tej podstawie, powinni oni ocenić czy chcą widzieć daną propozycję, czy też nie. 

Jeśli trudno będzie Ci wpierać szeroki zakres naszych treści, Netflix może nie być dla Ciebie najlepszym miejscem – zaznaczono w notatce.

To nie pierwszy raz, gdy Netflix wprowadza zmiany mające na celu zatrzymanie jak największej liczby użytkowników oraz zapobieganie spadkowi przychodów. Niestety jak wskazują najnowsze dane, z platformy zrezygnowało już ponad 200 tys. osób. Dlatego też takie działania nie powinny nikogo dziwić. Wszystko nakierowane jest na jak największe zadowolenie oglądającego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Smartfon z mocną baterią? Poznaj możliwości Galaxy A13

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie najbardziej...

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....
0
Would love your thoughts, please comment.x