More

  Nokia C12 – budżetowy smartfon dla niewymagających

  Chyba większość z nas ma sentyment do fińskiej marki telefonów komórkowych, jaką jest Nokia. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze „n-ki”. Jeśli więc pragniecie wrócić go czasów ich posiadania, spieszymy donieść, iż szykuje się premiera nowego modelu z serii C. Cena zaskakuje pozytywnie, a co ze specyfikacją?

  Nokia C12 tani smartfon dla wielu

  I to w zasadzie mówi już wszystko. Urządzenie działa dość poprawnie, pracując na Androidzie 12 w edycji Go. Dla jednych może on być wystarczający, dla innych być może zbytnio okrojony, jednak na pewno zajmuje mniej miejsca w pamięci wewnętrznej. W sumie bardzo dobrze, gdyż producent nie poszalał zbytnio z parametrami, patrząc na skromnej ilości 2 GB RAM-u, jednak zostawił nam furtkę w postaci wirtualnego rozszerzenia pamięci tymczasowej o kolejne 2 GB.

  64 GB miejsca na dane przy aktualnym trendzie robienia zdjęć wszędzie i wszystkim raczej nam nie wystarczy, jednak bez problemu możemy dodać kolejne wolne gigabajty za pomocą karty microSD. Serce urządzenia stanowi układ mobilny Unisoc 9863A1.

  Zastosowano tu także 6,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+, który może nie wybija się zbytnio z wyrazistością, jednak z całą pewnością zapewni użytkownikowi długi czas pracy na baterii.

  Co z tą baterią?

  Bateria to kolejne zaskoczenie, gdyż mamy tu akumulator 3000 mAh, co ciekawe jest on wymienny. Ładowany przez gniazdo micro-USB, co w 2023 roku stanowi raczej odważny powrót do przeszłości. Nokia C12 posiada tylko jeden aparat o rozdzielczości 8 Mpix wspierający HDR, tryb nocny oraz portretowy z opcją symulowania efektu bokeh. Umiejscowiony jest z tyłu telefonu, natomiast z przodu mamy do dyspozycji kamerkę 5 Mpix.

  Czego jeszcze tu brak? Na przykład dość popularnego czujnika linii papilarnych. Dlatego w opcji blokady mamy wybór blokowania hasłem lub za pomocą rozpoznawania twarzy. Wybierając, to ostatnie pamiętajmy, że ten jeden obiektyw może być dość niedokładny w rozpoznawaniu.

  Jaka jest cena tego technicznego cuda? Otóż w zasadzie dość niewielka, gdyż Nokię C12 będziemy mogli nabyć już 549 złotych. Premiera odbędzie się w połowie marca 2023.

  Nowe