Norwegia w powodziach! Jak sprawdzić status dróg i szlaków?

0
119
norwegia powódź

Tydzień temu Norwegię nawiedziło gwałtowne załamanie pogody. Wielu z nas planuje podróże czy wycieczki w te piękne krajobrazy Skandynawii, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie warunki panują na drogach i szlakach. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym możesz sprawdzić aktualny status dróg i szlaków w Norwegii.

Oficjalna strona Statens vegvesen

Norweski Urząd Dróg Publicznych (Statens vegvesen) prowadzi stronę internetową, na której można znaleźć najnowsze informacje na temat stanu dróg w kraju. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Statens vegvesen road status” i odwiedzić pierwszy link. Strona jest dostępna w kilku językach, w tym po angielsku.

Aplikacje mobilne

Istnieje kilka aplikacji mobilnych dedykowanych informacjom o ruchu drogowym w Norwegii. Jedną z nich jest „Vegmeldinger” dostępna na platformy Android i iOS. Aplikacja ta dostarcza bieżących informacji o utrudnieniach, zamknięciach dróg oraz innych ważnych zdarzeniach.

Lokalne stacje radiowe

Norweskie stacje radiowe często informują o aktualnych warunkach na drogach, zwłaszcza w regionach górskich. Warto posłuchać stacji takich jak NRK P1 czy P4, które regularnie emitują komunikaty drogowe.

Grupy na mediach społecznościowych

Wielu turystów i mieszkańców Norwegii dzieli się informacjami na temat warunków na drogach w grupach na Facebooku czy Twitterze. Warto dołączyć do takich grup, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach.

Centra informacji turystycznej

W większych miastach i popularnych miejscowościach turystycznych znajdują się centra informacji, gdzie można uzyskać aktualne informacje na temat warunków na szlakach górskich i drogach.

Pamiętaj, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zawsze przed wyjazdem sprawdź warunki na drodze i dostosuj swoją trasę do aktualnej sytuacji. Norwegia to przepiękny kraj, ale jego krajobrazy mogą być nieprzewidywalne, zwłaszcza po gwałtownych załamaniach pogody.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj