Zaplanuj łatwiej swój budżet z nowymi funkcjami w aplikacji PeoPay i serwisie Pekao24

0
1384

Bank Pekao właśnie udostępnił swoim klientom kolejne funkcje w bankowości internetowej i mobilnej. Teraz każdy korzystający z aplikacji PeoPay, a także w tradycyjny sposób przez przeglądarkę, będzie mógł bardziej kontrolować swoje wydatki.

Nowe funkcje w aplikacji PeoPay

Bank Pekao poinformował nas niedawno o kolejnych rekordach w cyfryzacji. Jak podał, 3,2 mln jego klientów używa na co dzień bankowości elektronicznej. Ich rosnąca popularność spowodowała, że Bank Pekao postanowił wprowadzić nowe funkcje. Aktualnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej użytkownicy są w stanie wykonać 60 proc. spośród wszystkich operacji dostępnych stacjonarnie w placówkach bankowych. Dlatego instytucja chętnie zwiększa oferowany zakres możliwości.

Co nowego ?

We wrześniu udostępniono w aplikacji PeoPa dwie funkcje Zarządzenie płatnościami i Nadchodzące płatności. Dzięki temu dostęp do planowania wydatków i kontroli budżetu stał się wygodniejszy i łatwiejszy. Dodatkową opcją jest automatyzowanie płatności, oraz ich kontrola.

Oprócz tego mamy trzy nowości w ramach Nadchodzących płatności. Przede wszystkim są to płatności zaplanowane i oczekujące na wykonanie, oraz te niezrealizowane posiadające funkcję ponowienia.

Dodatkowo pojawiły się także sugestie płatności, które są cyklicznie wykonywane. Jest to ułatwienie, gdyż użytkownik jest w stanie podejrzeć kolejne terminy, oraz zautomatyzować płatności, tak by dokonywały się samoistnie.

W tym widoku dodano również płatności subskrypcyjne, czyli takie, które zwykle realizowane są poprzez karty płatnice. Poprzez analizę danych, Bank pomaga klientom kontrolować opłaty za platformy rozrywkowe (np. Netflix, Spotify, HBO), informacyjne (prenumeraty), oraz z kategorii zdrowie (karnety fitness, diety, basen).

Dodane zostały także nowe powiadomienia o wpływach na konto, np. z tytułu wynagrodzenia, których dotąd mocno klientom brakowało. Aby je włączyć, należy przejść w Ustawienia w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay. Mogą mieć formę SMS-a (zapewne płatnego) lub bezpłatnego pusha w aplikacji.

Świat pędzi do przodu. Czasami jesteśmy po prostu przytłoczeni ilością spraw, które musimy zapamiętać. Nowo wprowadzane rozwiązanie, czyli prezentacja nadchodzących płatności – poprzez pokazanie wszystkich rodzajów zaplanowanych, a także tych niezrealizowanych płatności – pozwoli klientom, w prosty i intuicyjny sposób, zadbać o swoją płynność finansową i uchronić się od nieprzyjemności związanych z nieopłaconymi rachunkami.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj