Nowe oczyszczacze powietrza marki Samsung

Ze względu na zbliżający się sezon grzewczy firma Samsung poszerzyła swoje portfolio o nową kategorię produktową. Polska jako pierwszy rynek w Europie otrzymała dostęp do oczyszczaczy powietrza, które mają ułatwiać walkę ze smogiem, kurzem oraz alergenami w domu.

Coraz więcej Polaków stara się świadomie o siebie dbać. Stawiają na dobrze zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Wzrasta też poziom wiedzy o złym stanie powietrza na zewnątrz o raz o jego wpływie na nasze zdrowie. I choć na stan powietrza w naszym mieście mamy bardzo niewielki wpływ, to o powietrze w naszym domu możemy dbać.

Kiedy warto korzystać z oczyszczaczy powietrza?

„Oczyszczacz powietrza to urządzenie, z którego możemy korzystać przez cały rok. Jesienią i zimą pomaga w walce ze smogiem, wiosną i latem będzie doskonałym wsparciem dla alergików. Na co dzień zadba o jakość powietrza w naszych mieszkaniach i biurach eliminując smog, kurz, bakterie, roztocza oraz niebezpieczne dla zdrowia gazy. Cieszymy się, że jako marka Samsung mamy w swojej ofercie kolejne innowacyjne urządzenia, które pomogą dbać o jakość powietrza w naszych domach.” – mówi Piotr Stelmachów, Head of Consumer Electronics Division w Samsung Electronics Polska.

Nowe oczyszczacze powietrza marki Samsung

Marka Samsung zadbała o to, aby ich najnowsze produkty zostały wyposażone w szereg technologii, które ułatwiają szybkie i sprawne wykrywanie oraz usuwanie zanieczyszczeń powietrza. Dlatego też każdy z produktów posiada 3 filtry oczyszczające powietrze. Filtr wstępny zatrzymuje kurz i sierść. Filtr węglowy odpowiada za eliminowanie niebezpiecznych gazów oraz pochłania zapachy. Z kolei filtr HEPA 13 walczy z alergenami, bakteriami i roztoczami oraz wyłapuje cząsteczki PM1.0, PM2.5 oraz PM10. Urządzenie zawiera też czujnik gazu, który wykrywa nieprzyjemne i niebezpieczne dla zdrowia gazy, w tym formaldehyd.

O jakości powietrza w naszym domu poinformuje nas 4-kolorowy wskaźnik. Jeśli zaświeci się na kolor czerwony będzie to oznaczało bardzo zły stan powietrza. Niebieski wskaże za to bardzo dobry stan powietrza. Urządzenie dostępne będzie w aż pięciu modelach, które pozwolą wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Model AX90R7080WD ma moc 90W i stworzony został do dużych pomieszczeń. Jego zasięg to aż 90 m2. Posiada on 3-kierunkowe przepływy powietrza, a więc znacznie przyśpiesza oczyszczanie. Całym procesem możemy dodatkowo sterować przy pomocy aplikacji SmartThings. Najmniejszy model to AX34R3030WW, który dobrze sprawdzi się do niedużego studia. Pracuje bardzo cicho, dzięki czemu nie będzie uciążliwy na małych powierzchniach.

W przypadku mniejszych powierzchni 60m2 i 40m2 sprawdzi się model AX60R5080WD z kółkami, który pozwala na łatwe przemieszczanie oraz model AX40R3030WM z wygodnym uchwytem. Pierwszy z nich posiada numeryczny wyświetlacz informujący o stanie stężenia niebezpiecznych cząsteczek. Podobnie jak najwydajniejszy model, można go połączyć z aplikacją. Drugi model poza oczyszczaniem powietrza pozwala też na stworzenie przytulnej atmosfery. To wszystko dzięki dużej powierzchni 4-kolororowego wyświetlacza, który dopasowuje kolor w zależności od jakości powietrza w domu.

Ostatni zaprezentowany oczyszczacz to model Cube, AX47R9080SS. Wyróżnia się minimalistycznym i eleganckim wyglądem. Ma formę sześcianu. Warto wspomnieć o tym, że urządzenia Cube spokojnie można ze sobą łączyć na przykład poprzez postawienie jednego na drugim. Dzięki temu można podwoić powierzchnię oczyszczania aż do 94m2. W dodatku po połączeniu potrzebny będzie tylko jeden kabel zasilający.

 

Planujecie zakup oczyszczacza na sezon jesienno-zimowy?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Samsung S21 FE vs S20 FE. Czy nowszy model jest warty dopłaty?

Szukasz nowego telefonu dla siebie lub swoich bliskich? Jednym...

Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów...

Jak zainstalować presety do Adobe Lightroom?

Presety oraz profile do Adobe Photoshop Lightroom i Lightroom...

Wyjaśnienie RTP w sloty online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest RTP w automatach,...

Pierwszy zwiastuj filmu John Wick: Chapter 4 już dostępny!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów serii John Wick....

Nowa wersja aplikacji Spotify na WatchOS

Posiadasz smartwatch z systemem WatchOS i korzystasz ze Spotify?...
0
Would love your thoughts, please comment.x