More

  Nowy projekt na Kickstarterze zadba o zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów

  Lubisz nocne przejażdżki na rowerze, a może zwyczajnie czekają Cię wieczorne powroty rowerem do domu?  W takim przypadku warto zadbać o odpowiednią widoczność, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa. Świetnym przykładem może być nowy projekt Flectr Zero z Kickstartera.

  Mówiąc o bezpieczeństwie na rowerze, większość osób ma na myśli zakładanie kasku i ewentualnie ochraniaczy, które miałyby pomóc w razie przewrotki. Niestety jednak wiele osób wciąż zapomina, że na bezpieczeństwo wpływa również odpowiednie oświetlenie, które sprawia, że kierowcy oraz inni uczestnicy ruchu mają szansę zobaczyć, że zbliżają się do roweru.

  Czym wyróżnia się Flectr Zero?

  Popularne oświetlenie na przód oraz tył w rowerze powinno stanowić całkowitą podstawę. Często jednak zupełnie zapominamy o tym, że bok roweru również może lepiej rzucać się w oczy. Tu świetnie sprawdzają się każdego rodzaju odblaski oraz dodatkowe oświetlenie. Większość rowerzystów rezygnuje z nich jednak ze względów estetycznych lub aerodynamicznych.

  Na Kickstarterze pojawił się jednak projekt, który zdecydowanie się wyróżnia. Flectr Zero to odblaski, które nie tylko zapewnią wydajność aerodynamiczną, ale i nie wpłyną na wagę naszego roweru. Te proste w montażu odblaski na rower praktycznie nic nie ważą. Mówimy tu o 0.6 g, które w żaden sposób przy masie roweru nie będzie odczuwalne.

  Źródło: Kickstarter

  Nowe