More

  Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

  Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty Fujifilm. Jednak od niedawna wszystko się zmieniło. Obiektywy z serii Cine są dostępne także w wersji z bagnetem X.

  Irix Cine z mocowaniem Fujifilm X

  Obiektywy z serii Irix Cine wykonano z zastosowaniem tego samego standardu, a więc są kompatybilne i świetnie nadają się do pracy w zestawach. Mają niepowtarzalny efekt bokeh, ale także zachowują kolory oraz detale. W ten sposób praca w postprodukcji jest znacznie łatwiejsza a tworzony materiał jest oryginalny.

  Wszystkie obiektywy mają tę samą konstrukcję pierścieni przysłony oraz ostrości. Posiadają również bardzo zbliżoną wagę, a także rozmiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko zamienić obiektyw, zgodnie z naszymi potrzebami. Nie musimy dodatkowo wyważać Steadicamu lub gimbala. Szybko i sprawie dostosowujemy się do aktualnych wymagań filmowanej sceny.

  Obiektywy w większości posiadają gwint filtrowy 86 mm oraz średnicę przednią 95 mm. W ten sposób umożliwiają zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Charakteryzuje ich możliwość pracy w różnych warunkach atmosferycznych. Mają na wyposażeniu specjalne uszczelnienia, które chronią je przed kurzem, piaskiem, ale także wodą.

  Aktualnie oferta obiektywów Irix Cine prezentuje się następująco:

  • Irix 11 mm T4.3
  • Irix 15 mm T2.6
  • Irix 21 mm T.1.5
  • Irix 30 mm T1.5
  • Irix 45 mm T1.5
  • Irix 150 mm T3.0 Macro 1:1
  • Irix 150 mm T3.0 Tele

  Obiektywy Irix Cine znajdziemy z mocowaniami Canon EFCanon RFL-mountMFTNikon ZPL-mount oraz Sony E, a teraz także z Fujifilm X.

  Cena oraz dostępność

  Obiektywy Irix z mocowaniem Fujifilm X powinny być dostępne na rynku w ciągu najbliższych kilku dni. Ich sugerowana cena detaliczna ma wynosić 4345 zł za każdą ogniskową.

  Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej irixlens.com

  Nowe