More

  OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

  Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy produkt na rynek. GPT-4 to kolejna generacja dużego modelu językowego.

  Jednak w przeciwieństwie do premiery ChatGPT w listopadzie ubiegłego roku, GPT-4 nie jest dostępny jako darmowa aplikacja internetowa dla wszystkich.

  Co to jest GPT-4?

  Jeśli zastanawiasz się, jak doszliśmy do czwartej wersji, skoro ChatGPT pojawił się dopiero pod koniec ubiegłego roku, wyjaśniamy: OpenAI publikuje modele GPT od 2018 roku. GPT-3 było najbardziej zaawansowanym modelem, gdy w 2022 roku ukazał się chatbot ChatGPT. GPT-4 to najnowszy i najpotężniejszy duży model językowy od OpenAI, ale obecnie, jeśli masz darmowy dostęp do ChatGPT, nadal będziesz korzystać z modelu GPT-3 (a dokładniej GPT-3.5).

  Jak uzyskać dostęp do GPT-4 za pomocą ChatGPT+?

  Jeśli chcesz swobodnie generować tekst za pomocą modelu GPT-4, potrzebujesz płatnego abonamentu ChatGPT+, czyli premium wersji ChatGPT. Oto, jak go zdobyć: Jak wyjaśnia strona OpenAI dotycząca GPT-4, model ten jest używany przez ChatGPT, ale tylko dla użytkowników premium z dostępem do ChatGPT Plus. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto OpenAI, przycisk na tej stronie przeniesie Cię bezpośrednio do ChatGPT, a jeśli jesteś płatnym użytkownikiem ChatGPT+, to już wszystko. Miłej zabawy!

  Jeśli jednak korzystasz z darmowego członkostwa, musisz uaktualnić swoje konto. Kliknij przycisk „Upgrade to Plus” w lewym menu. Następnie pojawi się okienko, informujące o zaletach ulepszenia do wersji „Plus”. Zielony przycisk „Upgrade Plan” przeniesie Cię na standardową stronę sprzedaży, gdzie będziesz musiał podać swoje dane i zapłacić 20$ za miesiąc. Natychmiast uzyskasz dostęp do nowego modelu za pośrednictwem ChatGPT.

  Podczas rozpoczynania nowej rozmowy, lista rozwijana umożliwi Ci wybór jednego ze starych modeli lub GPT-4. Warto zwrócić uwagę na ostrzeżenie OpenAI, że GPT-4 nie jest tak szybki jak pozostałe modele. Niestety różnica w prędkości jest znacząca.

  Stare wyniki, które używały GPT-3, będą miały zielone logo OpenAI po lewej stronie, podczas gdy wyniki generowane przez GPT-4 będą miały nowe, czarne logo.

  Jak uzyskać dostęp do GPT-4 za darmo?

  Obecnie nie można uzyskać dostępu do GPT-4 za pomocą darmowej wersji ChatGPT. Jednak miliony użytkowników Bing mogą już korzystać z nowego chatbota Bing. Jeśli należysz do tej wybranej grupy, Microsoft potwierdził, że GPT-4 zasila już Twoje interakcje z chatbotem.

  Nowe