OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy produkt na rynek. GPT-4 to kolejna generacja dużego modelu językowego.

Jednak w przeciwieństwie do premiery ChatGPT w listopadzie ubiegłego roku, GPT-4 nie jest dostępny jako darmowa aplikacja internetowa dla wszystkich.

Co to jest GPT-4?

Jeśli zastanawiasz się, jak doszliśmy do czwartej wersji, skoro ChatGPT pojawił się dopiero pod koniec ubiegłego roku, wyjaśniamy: OpenAI publikuje modele GPT od 2018 roku. GPT-3 było najbardziej zaawansowanym modelem, gdy w 2022 roku ukazał się chatbot ChatGPT. GPT-4 to najnowszy i najpotężniejszy duży model językowy od OpenAI, ale obecnie, jeśli masz darmowy dostęp do ChatGPT, nadal będziesz korzystać z modelu GPT-3 (a dokładniej GPT-3.5).

Jak uzyskać dostęp do GPT-4 za pomocą ChatGPT+?

Jeśli chcesz swobodnie generować tekst za pomocą modelu GPT-4, potrzebujesz płatnego abonamentu ChatGPT+, czyli premium wersji ChatGPT. Oto, jak go zdobyć: Jak wyjaśnia strona OpenAI dotycząca GPT-4, model ten jest używany przez ChatGPT, ale tylko dla użytkowników premium z dostępem do ChatGPT Plus. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto OpenAI, przycisk na tej stronie przeniesie Cię bezpośrednio do ChatGPT, a jeśli jesteś płatnym użytkownikiem ChatGPT+, to już wszystko. Miłej zabawy!

Jeśli jednak korzystasz z darmowego członkostwa, musisz uaktualnić swoje konto. Kliknij przycisk „Upgrade to Plus” w lewym menu. Następnie pojawi się okienko, informujące o zaletach ulepszenia do wersji „Plus”. Zielony przycisk „Upgrade Plan” przeniesie Cię na standardową stronę sprzedaży, gdzie będziesz musiał podać swoje dane i zapłacić 20$ za miesiąc. Natychmiast uzyskasz dostęp do nowego modelu za pośrednictwem ChatGPT.

Podczas rozpoczynania nowej rozmowy, lista rozwijana umożliwi Ci wybór jednego ze starych modeli lub GPT-4. Warto zwrócić uwagę na ostrzeżenie OpenAI, że GPT-4 nie jest tak szybki jak pozostałe modele. Niestety różnica w prędkości jest znacząca.

Stare wyniki, które używały GPT-3, będą miały zielone logo OpenAI po lewej stronie, podczas gdy wyniki generowane przez GPT-4 będą miały nowe, czarne logo.

Jak uzyskać dostęp do GPT-4 za darmo?

Obecnie nie można uzyskać dostępu do GPT-4 za pomocą darmowej wersji ChatGPT. Jednak miliony użytkowników Bing mogą już korzystać z nowego chatbota Bing. Jeśli należysz do tej wybranej grupy, Microsoft potwierdził, że GPT-4 zasila już Twoje interakcje z chatbotem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x