Outsourcing w IT to niższe koszty i mniejsze ryzyko w Twojej firmie!

Sprawne zaplecze informatyczne i technologiczne to jeden z filarów prowadzenia efektywnych procesów w wielu firmach. Stworzenie działu IT wewnątrz organizacji jest jednak kosztownym i długotrwałym procesem, dlatego wiele firm decyduje się na outsourcing usług informatycznych (testerskich, programistycznych czy chmurowych). Jest to rozwiązanie, które ogranicza czas i wydatki związane z samodzielną realizacją projektów IT, a tym samym pozwala skupić się na rozwoju innych części biznesowych.

Ile kosztuje stworzenie działu IT?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, m.in.: liczby inżynierów potrzebnych do obsługi projektu, kosztów rekrutacji, działań employer brandingowych, wyposażenia działu  czy utrzymania biura.

Średni miesięczny koszt utrzymania 20-osobowego działu IT wewnątrz firmy znacznie przekracza 2 miliony złotych. Koszt ten będzie rósł z roku na rok, w ciągu ostatnich 12 miesięcy 88% wszystkich pracowników IT podniosło swoje oczekiwania finansowe.

Outsourcing IT kosztuje znacznie mniej niż realizacja projektów działem wewnętrznym.. Dodatkowo eliminuje problemy związane z utrzymaniem efektywnej pracy zespołu, której największym przeciwnikiem jest…

Rotacja w branży IT

Według badań brytyjskiej agencji rekrutacyjnej Antal w 2023 roku średnia rotacja w zespołach IT sięgnie nawet 25%. Oznacza to, że statystycznie każdego roku jeden na czterech pracowników IT w Twoim zespole zmieni pracodawcę. Chcąc zachować płynność produkcyjną przy 20-osobowym zespole, będziesz musiał zaplanować czas i pieniądze na podmianę nawet pięciu pracowników w ciągu roku.

Rotacja w branży IT znacznie obniża zdolność realizacji celów i spowalnia pracę. Ryzykujesz zatem, że Twój zespół nie będzie w stanie dotrzymać terminów realizacji projektów lub jakość jego pracy znacznie spadnie.

Warto też dodać, że zatrudnienie nowego pracownika do projektu to czasochłonny i kosztowny proces. Z danych Solwitu wynika, że znalezienie odpowiedniego inżyniera zajmuje od 2 do nawet 4 miesięcy.

Więcej zagrożeń, wynikających z formowania zespołu IT, znajdziesz w artykule: Ile pracy w pracy, czyli dlaczego outsouring IT się opłaca, gdy spada produktywność zespołu

Outsourcing ryzyka

Wybierając outsourcing IT, nie poniesiesz ryzyk i kosztów wymienionych powyżej!  Wszystkie wyzwania związane z rozwojem czy motywacją pracownika, a także sytuacje kryzysowe, gdy pracownik decyduje się na odejście, zostają po stronie firmy outsourcingowej.

To właśnie na dostawcę spada też ryzyko związane z niedostarczeniem produktu na czas. Jeśli z zespołu odejdzie pracownik, to  dostawca musi zagwarantować Ci odpowiedniego zastępcę. I to w krótkim, określonym w umowie czasie. 

Dlatego proponujemy, aby w pierwszej kolejności postrzegać outsourcing IT jako minimalizowanie ryzyka.

Outsourcing w IT to spokój w biznesie!


Outsourcing IT odciąża Cię od ewentualnych nieprzewidzianych sytuacji, wpływających na mniejszą produktywności i sprawia, że nie musisz się martwić ewentualnym ryzykiem związanym z nieukończeniem projektu na czas.

Czy jesteś gotów, by przekazać ryzyko specjalistom? Jeśli rozważasz outsourcing, skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację. Przygotujemy dla Ciebie uzasadnienie biznesowe oparte na twardych danych. Otrzymasz także bezpłatną wycenę całkowitego kosztu posiadania (TCO) Twojego projektu.

Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x