More

  Pamiętacie bajkę „Kosmiczny mecz”? Zobaczcie, jak zmieniła się Lola

  Myślę, że większość z nas kojarzy bajkę „Kosmiczny Mecz” z Królikiem Bugsem w roli głównej. Gdy film trafił na ekrany w 1996, nie rozpatrywałam jego bohaterki Loli w kategorii seksbomby. Byłam chyba na to jeszcze zbyt młoda. Wygląda jednak na to, że doczekaliśmy się sporych zmian w jej wyglądzie. Co się stało?

  Patrząc na wygląd Loli z bajki z lat 90’ od razu widać mocno przerysowaną kobiecą sylwetkę: duże piersi, ponętne biodra, długie nogi i wyjątkowo wąska talia. Okazuje się jednak, że tak mocna seksualizacja postaci z bajki mogłaby spotkać się z negatywnym odbiorem. To najprawdopodobniej dlatego producenci zdecydowali się na to, aby złagodzić jej wygląd. Nie wszystkim taka decyzja się jednak spodobała.

  Nowy wygląd Loli budzi kontrowersje

  Warner Bros zaprezentował niedawno nowe zdjęcia z filmu „Kosmiczny mecz: nowe dziedzictwo”. Od razu w oczy rzuciła się postać lubianej króliczki, która nie nosi już odkrywających ciało ubrań, a jej wygląd nie sprawia, że będzie traktowana jak obiekt westchnień.

  Wszystko wskazuje na to, że znana i lubiana przez nas Lola, 25 lat później nie byłaby dla dzieci najlepszym przykładem. W sieci pojawiają się informacje, że twórcy postaci zdecydowali się na to, aby zmienić wygląd króliczki po to, by była ona poważniej traktowana. Czy to właśnie dlatego zmniejszyli jej biust?

  Internauci zmiany tłumaczą też tym, że wyidealizowany świat internetu i influencerów może mieć bardzo negatywny wpływ na najmłodszych. Czy zmiana kreskówkowych postaci na „normalne” może pozytywnie odbić się na dzieciach, które od dzieciństwa nie będą musiały przyglądać się przerysowanym bohaterom?

  Jak w pełni będzie prezentować się nowa Lola, przekonamy się 16 lipca, gdy film trafi na HBO Max.

  Nowe