Polski akcent w F1 – Alfa Romeo Racing Orlen

W sezonie 2020 Formuły 1 – PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing. W ramach nawiązanej współpracy Robert Kubica dołączy do zespołu, a logotyp firmy stanie się głównym elementem malowania bolidu oraz kombinezonów kierowców.

Zgodnie z ustaleniami nazwa koncernu ma być używana w oficjalnej komunikacji zespołu. W tym sezonie będzie to Alfa Romeo Racing Orlen. Dodatkowo koncern paliwowo-energetyczny oraz zespół będzie zajmować się szkoleniem młodzieży w ramach Orlen Akademii Kartingowej prowadzonej przez Sauber Motorsport.

W sporcie, podobnie jak w biznesie, bardzo ważna jest konsekwencja. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieramy nowy rozdział w historii marki Orlen. Miniony sezon przerósł nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskiwanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach świata. Sama wartość ekspozycji naszego logotypu po 16 wyścigach przekroczyła 110 mln zł. Znacząco zwiększyliśmy również zyski sieci detalicznej. Budowa globalnej rozpoznawalności marki pozwoliła nam też na rozpoczęcie procesu co-brandingu, w ramach którego docelowo wszystkie europejskie stacje naszej sieci mają działać pod jednym szyldem. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze, wiążąc się z zespołem o olbrzymiej tradycji i historii. Naszym ambasadorem pozostaje Robert Kubica, niezmiennie lubiany, jeden z najszybszych kierowców świata.” – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Współpraca Alfa Romeo Racing i Orlen

W sezonie 2020 cała komunikacja zespołu formuły F1 będzie prowadzona przy wykorzystaniu nazwy Alfa Romeo Racing Orlen. Logotyp z orłem pojawi się tez na bolidach Alfy Romeo. Widoczny będzie także na kombinezonach kierowców oraz na kaskach. Trafi on również na odzież mechaników oraz personelu zespołu, oraz na transparenty i do wnętrza garażu.

Dodatkowo umowa przewiduje też większe zaangażowanie kierowców oraz całego zespołu w działania eventowe firmy, oraz organizowanej przez koncern imprezy motoryzacyjnej Verva Street Racing. Zgodnie z ustaleniami Robert Kubica zostanie rezerwowym kierowcą Alfa Romeo Racing Orlen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Oglądanie Apple TV na telewizorach LG Smart TV już możliwe

LG wprowadza nowe aplikacje od Apple na swoje telewizory...

Apple wypuszcza iOS 16.3. Jak przyspieszyć iPhone po aktualizacji?

Aktualizacja iOS 16.3 na Apple jest już dostępna. Użytkownicy...

Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od...

Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego...

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x