Jak co roku jednym z najlepszych momentów na planowanie prezentów świątecznych to okres przed Black Friday. Dlatego niezależnie od tego, czy szukacie prezentu dla siebie, czy chcecie obdarować innego gracza, zapraszamy do zapoznania się z naszą listą gier, w które zdecydowanie warto zagrać.

Na liście znalazły się tylko pewniaki dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z konsolami. Za to wszystkich zapalonych graczy zachęcamy do pozostawiania swoich propozycji w komentarzach!

Gry na wyłączność, czyli czym są konsolowe exclusive?

Jak pewnie się domyślacie, każdy producent musi mieć coś, czym będzie mógł przyciągnąć do siebie klientów. W przypadku konsoli są to nie tylko coraz lepsze parametry i wielkie dyski pamięci, ale i gry na wyłączność. Exclusive to gry na wyłączność danej platformy, które są dostępne wyłącznie na PlayStation lub Xbox. Przykładowo najciekawszymi exclusivami na PS4 są: serie Uncharted oraz Good of War. Świetnym przykładem mogą okazać się też:

Gran Turismo na PlayStation 4

Myślę, że serii Gran Turismo nikomu nie trzeba przedstawiać. W tej części spotkamy się z nieco innym zarysem rozgrywki niż w poprzednich odsłonach cyklu. Tu za główną zabawę odpowiadają wyścigi sieciowe. Kariera gracza opiera się na lekcjach zachowania na torze i pozwala na doskonalenie technik jazdy oraz pokonywania tras. W grze pojawiają się też Ligi, które pozwalają na prowadzenie wyścigów ze sztuczną inteligencją. Otrzymuje do zabawy głównie samochody wyścigowe, ale nie brakuje też znanych z ulic wersji fabrycznych oraz modeli koncepcyjnych. Podczas zabawy sieciowej kierowcy reprezentują swoje kraje lub ulubioną markę samochodów. W Gran Turismo Sport doszło do zwiększania realizmu modelu jazdy, a cała gra jest bardzo przyjemna.

Forza Horizon na Xbox

Podobnie jak w poprzednich częściach gra ta oddaje do naszej dyspozycji otwarty świat. Tym razem na miejsce następnej edycji wyścigowego Festiwalu Horizon twórcy gry wybrali Wielką Brytanię. W tej grze wcielamy się w kierowcę wyścigowego, który ma zostać gwiazdą tych zawodów. W grze otrzymujemy do wyboru ponad 450 aut od ponad 100 producentów. Możemy je kolekcjonować, modyfikować oraz ulepszać. Gra pozwala też na zmianę wyglądu naszego wirtualnego kierowcy poprzez wybranie ubrań i akcesoriów. Gra robi duże wrażenie. Piękne okolice, otwarta przestrzeń i zmieniające się pory roku. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym tytułem.

Gry warte uwagi dostępne na obie platformy

Większość gier jest jednak dostępna na obie platformy, tak więc w zależności od preferencji można w nie grać na PlayStation lub na Xbox. Warto jednak pamiętać, że na każdą z nich należy kupić dedykowane dla nich płyty. A więc w jakie gry każdy powinien zagrać? Obie gry zdecydowanie zasłużyły, aby znaleźć się na tej liście.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jak to mówią zapaleni gracze: Wiedźmin to nasze dobro narodowe. Gra ta znana jest na całym świecie i z pewnością w swoim czasie stała się najlepszą współczesną grą w kategorii gry RPG. Dziki Gon to możliwość ponownego wcielenia się w znanego z wcześniejszych odsłon Geralta z Rivii. W tej odsłonie gry poszukujemy utraconą miłość Geratla, obserwujemy inwazję Nilfgaardu na Królestwa Północy oraz staramy się powstrzymać Dziki Gon. Te główne zadania przeplatane są różnymi wydarzeniami, ciekawymi przerywnikami i dokładnie wyreżyserowanymi sekwencjami. Cała gra pozwala na około 100 godzin zabawy, a to wszystko z pięknymi widokami i niezapomnianym klimatem.

Red Dead Redemption 2

Jest to trzecia odsłona westernowego cyklu Red Dead. Pierwsza część Red Dead Revolver zadebiutowała w 2004 roku, następnie pojawiło się Red Dead Redemption, które stało się jedną z ulubionych gier wielu graczy. Niedawno doczekaliśmy się kontynuacji w postaci Red Dead Redemption II. Gra została osadzona w roku 1899, czyli w czasach poprzedzających wydarzenia z poprzedniej części. Gang Dutcha van der Lindego organizuje napad w mieście Blackwater, który nie skończył się dobrze. Przestępcy muszą uciekać i walczyć o przetrwanie. Gra zasługuje na duży plus za otwartą rozgrywkę. W dodatku każda podejmowana przez nas decyzja ma wpływ na przebieg opowieści. To znak, że można ją rozegrać kilka razy i podejmować inne decyzje.

Wszystkie gry możecie kupić na allegro.