Potrzebujesz samochodu? Wypożycz go!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że pilnie potrzebowałeś samochodu? A może był Ci potrzebny inny samochód niż ten, który posiadasz? Nie ma tu znaczenia czy chciałeś SUVa do wyjazdu na wakacje, limuzynę do załatwienia spraw służbowych, czy luksusowe sportowe auto, aby zajechać na swój własny ślub. To właśnie moment kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty wypożyczalni samochodów.   

Podstawową formą działalności takiej wypożyczalni są tak zwane wynajmy krótkoterminowe. Oznacza to możliwość wynajęcia samochodu na okres od 24 godzin. Dodatkowo w ofercie znajdziecie też możliwość wynajmu długoterminowego skierowanego głównie do firm. Wypożyczalnia samochodów Warszawa daje też możliwość wynajęcia auta: na ślub, na dojazd na lotnisko, samochodu z kierowcą lub samochodu z ochroną.

Czy każdy może wypożyczyć samochód?

Niestety nie każdy. Podstawą oczywiście będzie posiadanie prawa jazdy. Wiele wypożyczalni posiada też w regulaminie zapisy o minimalnym okresie posiadania prawa jazdy np. powyżej roku. Ważność prawa jazdy musi być dłuższa niż planowana data zwrotu samochodu. Niektóre firmy wymagają też okazania drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Czemu? Ponieważ samo prawo jazdy nie jest dokumentem pozwalającym na potwierdzenie tożsamości. Pozwala jedynie na sprawdzenie czy dana osoba posiada uprawnienia do kierowania pojazdu.

Jak wygląda umowa?

Zgodnie z przepisami prawa w Polsce ten taki rodzaj umowy jest uregulowany w Kodeksie Cywilnym. Oznacza to, że umowa najmu samochodu jest zwykłą umową cywilnoprawną. Jeśli będziesz podpisywać tego typu umowę koniecznie upewnij się, że zostały w niej zawarte następujące dane: kto i komu wynajmuje samochód, jaki jest termin wydania, numer rejestracyjny oraz numer BIN pojazdu oraz wszystkie dodatkowe warunki wynajmu. Przez cały okres wypożyczenia samochodu koniecznie miej umowę przy sobie. To jedyne potwierdzenie na prawo do użytkowania samochodu, który nie jest Twoją własnością.

Upewnij się też jaki masz limit kilometrów. Może się okazać, że limitu nie ma. Gorzej jeśli taki limit nieświadomie przekroczysz, a później będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty zgodnie z umową. Właśnie dlatego dobrze zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi wynajmu auta.

 

Krótkoterminowe wypożyczane aut to naprawdę świetne rozwiązanie. Koniecznie dajcie znać jaki samochód najchętniej byście wypożyczyli?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x