Potrzebujesz samochodu? Wypożycz go!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że pilnie potrzebowałeś samochodu? A może był Ci potrzebny inny samochód niż ten, który posiadasz? Nie ma tu znaczenia czy chciałeś SUVa do wyjazdu na wakacje, limuzynę do załatwienia spraw służbowych, czy luksusowe sportowe auto, aby zajechać na swój własny ślub. To właśnie moment kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty wypożyczalni samochodów.   

Podstawową formą działalności takiej wypożyczalni są tak zwane wynajmy krótkoterminowe. Oznacza to możliwość wynajęcia samochodu na okres od 24 godzin. Dodatkowo w ofercie znajdziecie też możliwość wynajmu długoterminowego skierowanego głównie do firm. Wypożyczalnia samochodów Warszawa daje też możliwość wynajęcia auta: na ślub, na dojazd na lotnisko, samochodu z kierowcą lub samochodu z ochroną.

Czy każdy może wypożyczyć samochód?

Niestety nie każdy. Podstawą oczywiście będzie posiadanie prawa jazdy. Wiele wypożyczalni posiada też w regulaminie zapisy o minimalnym okresie posiadania prawa jazdy np. powyżej roku. Ważność prawa jazdy musi być dłuższa niż planowana data zwrotu samochodu. Niektóre firmy wymagają też okazania drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Czemu? Ponieważ samo prawo jazdy nie jest dokumentem pozwalającym na potwierdzenie tożsamości. Pozwala jedynie na sprawdzenie czy dana osoba posiada uprawnienia do kierowania pojazdu.

Jak wygląda umowa?

Zgodnie z przepisami prawa w Polsce ten taki rodzaj umowy jest uregulowany w Kodeksie Cywilnym. Oznacza to, że umowa najmu samochodu jest zwykłą umową cywilnoprawną. Jeśli będziesz podpisywać tego typu umowę koniecznie upewnij się, że zostały w niej zawarte następujące dane: kto i komu wynajmuje samochód, jaki jest termin wydania, numer rejestracyjny oraz numer BIN pojazdu oraz wszystkie dodatkowe warunki wynajmu. Przez cały okres wypożyczenia samochodu koniecznie miej umowę przy sobie. To jedyne potwierdzenie na prawo do użytkowania samochodu, który nie jest Twoją własnością.

Upewnij się też jaki masz limit kilometrów. Może się okazać, że limitu nie ma. Gorzej jeśli taki limit nieświadomie przekroczysz, a później będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty zgodnie z umową. Właśnie dlatego dobrze zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi wynajmu auta.

 

Krótkoterminowe wypożyczane aut to naprawdę świetne rozwiązanie. Koniecznie dajcie znać jaki samochód najchętniej byście wypożyczyli?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Jak przygotować się do śmierci ? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Śmierć dla każdego z nas jest czymś nieznanym i...

UOKiK nałożyło karę na vinted. Firma ma zapłacić ponad 5 mln złotych

UOKiK wydało decyzję w sprawie litewskiej spółki Vinted. Nałożyło...

Avatar 2 w oficjalnym zwiastunie. To robi naprawdę wrażenie

20th Century Studios w końcu zaprezentowało oficjalny zwiastun filmu...

Inteligentne śruby wpłyną na bezpieczeństwo kontrukcji

Każda konstrukcja ma mnóstwo połączeń śrubowych. Te natomiast narażone...

Snapchat dodaje nowe funkcje do zakupów w rozszerzonej rzeczywistości

Snapchat jest wciąż bardzo popularny. Dlatego też twórcy co...

Maska neutralizująca gazy z beknięć… dla krów

Brytyjski następca tronu — książę Karol ogłosił konkurs Terra...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x