Poznaliśmy cenę wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s

Naprawy odpłatne zawsze wzbudzają niezadowolenie klientów. Z każdą taką obsługą wiążą się oczywiście koszty, które nigdy nie są przyjemne dla konsumentów. Dziś poznamy koszty wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s, czyli nowego średniaka z rodziny Galaxy A.

 

Centralne serwisy z racji dużej ilości pracy dość późno podają cenę napraw odpłatnych. Na szczęście w przypadku Samsunga na rynku mamy też inne punkty serwisowe, które jakby na to nie patrzeć szybko informują swoich klientów o nowych cenach napraw pogwarancyjnych. Właśnie w ten sposób poznaliśmy cenę wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30s, którego wielu z Was z pewnością widziała już na przedświątecznych bilbordach reklamowych. Smartfon plasuje się raczej na półce średniaków (za około 1000 zł), co powinno zainteresować wielu klientów szukających tego typu urządzeń. Z tabeli napraw pogwarancyjnych serwisu 4cv dowiadujemy się, że wymiana ekranu w telefonie A30s kosztuje bagatela 389 zł. Niestety to nie koniec kosztów. Serwis Samsunga (firma 4cv) informuje również o kosztach 45 zł (usługa), które doliczane są do końcowego rozrachunku. W takim przypadku za całość zapłacimy 434 zł, co stanowi mniej więcej połowę urządzenia.

Czy wymieniając ekran w telefonie Samsung Galaxy A30s musimy płacić za usługę?

Nigdy nie poznamy prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Każda firmy ma swoje własne zasady, procedury oraz przede wszystkim marże. Nie możemy w to ingerować, możemy jedynie podjąć krytykę. Serwis 4cv pobiera dodatkowe opłaty i nie jest w tym odosobniony. Również podobnie wygląda wymiana ekranu w telefonie Samsung A30s w serwisach centralnych. Tutaj co prawda nie poznaliśmy jeszcze kosztów części, ale wiemy, że są dodatkowe koszty usług. Przykładem jest serwis CTDI (dawny Regenersis), którego tabele usług zamieściłem poniżej.

Jak zapewne zdążyliście już przeczytać. Koszt usługi w przypadku telefonów to aż 70 zł, które zostanie doliczone nam do końcowego kosztorysu. Należy jednak zwrócić uwagę, że na rynku są serwisy producenta, które ukrywają usługę obniżając cenę (znajdziecie je na stronie Samsunga). Zejście z marży, aby być konkurencyjnym to działanie bardzo powszechne i wie o tym każda firma. Producent tym bardziej nie może się czepiać takich działań, bo klient przecież płaci za część przy naprawie pogwarancyjnej.

Koniec końców klient i tak zapłaci za usługę, nie zawsze dostając taki komunikat. Lepszym rozwiązaniem marketingowym jest podawanie jednej ceny niż drugiej dodatkowej, która prędzej odstraszy niż zachęci.

Ile kosztuje wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A30s?

Skoro jesteśmy już przy wymianie LCD, warto zerknąć również na inne elementy. Serwis 4cv korzystając z okazji wycenił także naprawę pokrywy baterii, której wymiana według tabeli serwisu wyniesie 165 zł. Do kosztu części musimy oczywiście doliczyć 45 zł za wykonanie naprawy. Nikt nie powiedział, że będzie tanio.

Oczywiście wymiany klapki baterii w telefonie Samsung A30s oraz każdej innej części nie musimy dokonywać w serwisie producenta. Jeśli czujemy się na siłach, taką naprawę możemy wykonać samodzielnie. Możemy również udać się do serwisów pogwarancyjnych, które najczęściej starają się ukryć koszty usługi w cenie co na koniec w przypadku niektórych napraw wychodzi naprawdę bardzo korzystnie. Samodzielna wymiana pokrywy to z pewnością duża oszczędność. Pojawia się jednak pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać – czy warto samemu podejmować się naprawy (kupowaniu części, narzędzi, kleju) klejonych smartfonów?

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Klejdysz
Mariusz Klejdysz
3 lat temu

Mi w s10+ zawołał 1200zl

Krzysztof 24
Krzysztof 24
3 lat temu

W Samsung Galaxy S8 plus za wyświetlacz powiedzieli w UK £500 podziękowałem

Krzysztof 24
Krzysztof 24
3 lat temu

W Samsung Galaxy S8 plus za wyświetlacz powiedzieli mi £500 podziękowałem

Damian Tolak
Damian Tolak
3 lat temu

Gdzie tu jest cena za wyświetlacz, bo chyba ślepy jestem.

Neoliberalny rasista
Neoliberalny rasista
3 lat temu

45 złotych za robociznę, minus podatki, to wyjdzie 20 złotych na rękę. To naprawdę wielkie pieniądze xD co za patola

ANUBIS
ANUBIS
3 lat temu

I naprawdę sądzicie że usługa wynosi te 45zl? Reszta kosztów jest dodana do kosztu części. Realna cena usług to między 120 a 180zl. Czasami nawet więcej w przypadku S8 w zwyż

Dawid
Dawid
2 lat temu

Kwota 45 zł jest płacona w przypadku rezygnacji klienta z naprawy i nie jest doliczana do kwoty z cennika za wymianę wyświetlacza. Wprowadzacie w błąd w artykule. Często klienci oddają niesprawne telefony i oczekują wyceny naprawy. Jeżeli koszty dla klienta są za wysokie to zostaje on obciążony kwotą 45 zł za diagnozę i wycenę.

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
7
0
Would love your thoughts, please comment.x