More

  Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Fresh ‘n Rebel Twins – recenzja

  Marka Fresh ‘n Rebel, której produkty wyróżniają się piękną kolorystyką, dobrą jakością wykonania oraz przystępnymi cenami wprowadziła do swojej oferty kolejny ciekawy produkt. Tym razem są to słuchawki True Wireless, które na rynku będą musiały poradzić sobie z bardzo dużą konkurencją. Czy warto przyjrzeć się bliżej Fresh ‘n Rebel Twins? Zapraszam na test.

  Zanim jednak przejdziemy do samego urządzenia, powinniśmy zacząć od tego, czym tak naprawdę są słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, zwane też True Wireless oraz TWS? Są to słuchawki, które nie posiadają żadnych przewodów. Obydwie słuchawki mogą działać niezależnie od siebie. Pozwala to na uzyskanie bardzo dużego komfortu podczas użytkowania. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakup tego typu słuchawek, które zapewnią nam dobrą jakość dźwięku oraz wykonania.

  Słuchawki F’nR Twins możemy kupić w dwóch wersjach: Twins bez silikonowych wkładek oraz Twins Tip z silikonowymi wkładkami dostępnymi w trzech rozmiarach. Dodatkowo dla każdej z tych wersji możemy też wybrać dla siebie jedną z 6 wersji kolorystycznych.

  Fresh ‘n Rebel Twins – Zawartość opakowania i wygląd

  Słuchawki otrzymujemy zapakowane w eleganckie, niewielkie kartonowe pudełko, w kolorze zgodnym z kolorem produktu, na który się zdecydowaliśmy. Po otwarciu wieczka słuchawki w etui będą na nas czekać w specjalnej formie wypełniającej opakowanie. W pudełku poza samym urządzeniem producent umieścił też krótką instrukcję obsługi oraz kabel do ładowania USB na USB-C.

  Po wyjęciu Twinsów z opakowania podobnie jak inne produkty firmy, od razu przypadły mi do gustu. Fajnie wyprofilowane i nieduże etui ładujące otrzymujemy w kolorze słuchawek. Jest ono bardzo smukłe i lekkie. Ma też zaokrąglone rogi, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli nosić je w kieszeni od spodni. Podczas siadania lub kucania etui nie będzie powodować dyskomfortu. Bardzo cieszy mnie też fakt, że bez problemu zmieści się ono nawet do mniejszych, damskich kieszeni w spodniach.

  Z przodu na etui znajdziemy nadrukowane logo marki, na dole natomiast gniazdo ładowania USB-C, które nie jest zasłonięte żadną zaślepką. Na górze znalazło się wieczko, które w bardzo prosty sposób można uchylić, dzięki wyżłobieniu, które znajduje się nad logo producenta. Etui zamyka się dzięki zastosowaniu magnesu, który przyciąga górę etui. Warto wspomnieć też o tym, że słuchawki w etui również trzymane są przez magnes, dzięki czemu po otwarciu nie będą one wypadać. Po odsłonięciu wieczka, pomiędzy słuchawkami producent umieścił 4 małe diody, które wskazują poziom naładowania baterii w etui. Podświetlają się one na chwilę po otwarciu wieczka, aby poinformować nas o stanie baterii.

  Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie waga samych słuchawek, które po wyjęciu z etui są tak lekkie, że praktycznie ich nie odczuwamy. Jedna sztuka waży tylko 3 gramy i to pomimo pokrycia ich cieniutką gumową warstwą, która sprawia, że są przyjemniejsze w dotyku i nie będą nam wypadać z ręki, czy ucha. Producent na słuchawce umieścił diodę powiadomień oraz logo marki. Pod spodem znajdziemy natomiast dwa piny, które po odłożeniu słuchawek do etui pozwalają na wygodne naładowanie ich.

  Fresh ‘n Rebel Twins – specyfikacja i funkcjonalność

  Na stronie producenta nie znajdziemy zbyt wielu informacji na temat słuchawek. Wiemy, że komunikują się za pomocą Bluetooth, nie wiemy jednak, jaka jest to wersja. Na stronie znajdziemy też informacje, że posiadają wbudowany pilot, mikrofon oraz ładowanie bezprzewodowe. Słuchawki pozwalają też na niezależne użytkowanie. Producent na stronie informuje też o szybkim czasie ładowania produktu: w godzinę naładuje się etui. Taki sam czas będą potrzebować na naładowanie w etui słuchawki. Łączny czas pracy na baterii dla słuchawek wynosi 24 godziny. W tym miejscy warto też wspomnieć o tym, że etui możemy naładować również bezprzewodowo. Niestety jednak na stronie nie znajdziemy żadnych informacji na temat przetworników, pasma przenoszenia oraz zastosowanych kodeków.

  Za duży plus można uznać czas potrzebny na wykrycie słuchawek przez smartfona. Po pierwszym sparowaniu wystarczy tylko uchylić wieczko, a słuchawki momentalni parują się z telefonem. To bardzo wygodne, szczególnie w chwili, gdy podczas pracy lub sprzątania nie będziemy chcieli nosić przy uchu telefonu. Gdy tylko zobaczymy, że ktoś dzwoni, wystarczy wyjąć słuchawkę z pokrowca i od razu odebrać połączenie.

  Jak wygląda sterowanie słuchawkami? Producent nie zastosował tu gestu w postaci pojedynczego puknięcia, dzięki czemu przypadkowo nie zatrzymamy sobie muzyki. Poniżej dokładny opis sterowania słuchawkami:

  – podwójne dotknięcie lewej słuchawki – aktywacja asystenta głosowego

  – potrójne dotknięcie lewej słuchawki – poprzedni utwór

  – podwójne dotknięcie prawej słuchawki – pauza lub wznowienie odtwarzania

  – potrójne dotknięcie prawej słuchawki – następny utwór.

  Niestety słuchawki nie pozwalają na regulację głośności, co przydałoby się na przykład podczas treningów, czy biegania ze słuchawkami. W takich przypadkach nie koniecznie chcielibyśmy wyciągać telefon. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na korzystanie tylko z jednej słuchawki, sterowanie zostanie nieco ograniczone. Podwójne dotknięcie będzie odpowiadać za pauzę lub wznowienie odtwarzania, a potrójne za przełączenie na następny utwór.

  Fresh ‘n Rebel Twins – użytkowanie i jakość dźwięku

  Słuchawki Fresh ‘n Rebel Twins to zdecydowanie najlżejsze słuchawki, jakie miałam okazję testować. Spokojnie mogę stwierdzić, że są też jednymi z najwygodniejszych. Ze względu na dobre wyprofilowanie i przyjemne materiały zastosowane do wykonania, bardzo dobrze leżą w uchu. Dzięki temu podczas 4 godzin słuchania muzyki oraz pracy, na które pozwala ich bateria, nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Słuchawki świetnie sprawdzają się też w trakcie treningów. Są bardzo wygodne i nie wypadają. Przy ich pomocy bez problemu będziemy mogli też prowadzić rozmowy przez telefon. Wystarczy do tego tak naprawdę tylko jedna słuchawek. Podczas testów rozmówcy mówili, że bardzo dobrze mnie słyszą.

  Przejdźmy teraz do bardzo istotnej kwestii, jaką jest jakość dźwięku Twinsów. Myślę, że warto tu podkreślić fakt, że słuchawki będę oceniać w danej kategorii cenowej oraz w porównaniu do podobnych słuchawek, które zapewniają zbliżoną funkcjonalność. Nie trudno stwierdzić, że trzykrotnie droższe słuchawki będą radzić sobie znacznie lepiej. W przypadku słuchawek Fresh ‘n Rebel Twins będziemy mogli liczyć na dobry dźwięk, który pozwoli na komfortowe słuchanie każdego rodzaju muzyki. Niezależnie od wybranych utworów scena zawsze jest w nich bardzo przejrzysta i czysta. Nie uświadczymy tu jednak głębokiego basu. Słuchawki są po prostu bardzo neutralne. Pasują mi zdecydowanie bardziej niż dostępne w tej samej cenie słuchawki Pamu Slide mini. Pomimo posiadania w domu znacznie droższych słuchawek, zapewniających najwyższą jakość dźwięku, bardzo często sięgam po Twinsy, przede wszystkim ze względu na dużą wygodę.

  Czy warto kupić słuchawki F’nR Twins?

  Słuchawki Fresh ‘n Rebel Twins zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie ze względu na wygląd, kolorystykę oraz jakość wykonania produktu. Bardzo dużym plusem jest też wygodna i lekka konstrukcja słuchawek oraz etui, które na co dzień okazują się niezwykle wygodne. Cieszę się, że producent zadbał tu o wygodne ładowanie przy pomocy przewodu USB-C lub ładowarek bezprzewodowych. Na pochwałę zasługuje też czas potrzebny, na naładowanie etui do pełna oraz to, jak szybko słuchawki wchodzą w stan gotowości do użycia. Czy czegoś brakuje do szczęścia? Nieco lepszej jakości dźwięku z większą przestrzennością basu. Pamiętajmy jednak, że w tym przedziale cenowym (299 zł) nie możemy wymagać wszystkiego. Zastanawiasz się nad zakupem bezprzewodowych słuchawek? Fresh ‘n Rebel Twins zdecydowanie są warte uwagi.

  nagroda

  Nowe