Premiera mobilnych procesorów Intela i kart RTX Super tuż za rogiem

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że premiera procesorów Intel Comet Lake, oraz mobilnych układów Nvidii odbędzie się na początku kwietnia. Jak donoszą zagraniczne źródła, nic w tej kwestii się nie zmieniło i planowana premiera 2 kwietnia odbędzie się zgodnie z planem.

Premiera Intel Comet Lake – więcej rdzeni i wyższe zegary pracy

Nadchodząca oferta Intela składa się z pięciu wariantów. Trzy z nich posiadają 8 rdzeni i 16 wątków, jeden 6/12 oraz jeden, najsłabszy 4/8. Bardzo dobrą informacją jest to, że wszystkie premierowe CPU mają TDP do 45 W. Dla nas oznacza to tyle, że nowe jednostki nie będą prądożerne oraz nie będą wydzielały znacznych ilości ciepła. Producenci Ultrabook’ów powinni się z tej informacji bardzo cieszyć.

Najnowsze doniesienia mówią, że nadchodzące procesory Intela będą pracowały z bardzo wysokimi zegarami. Flagowy I9-10980HK w trybie turbo będzie uzyskiwał bagatela 5,3 GHz, co jest wartością wręcz fenomenalną. Przypomnę tylko, że to wszystko przy TDP 45 W co powinno dać trochę do myślenia.

RTX Super w wersji mobilnej? Producenci laptopów, szykujcie się

Razem z mobilnymi procesorami Intela, mają zadebiutować mobilne wersje kart graficznych Nvidii. Konkretnie mowa jest o RTX serii Super, które cieszą się niemałym zainteresowaniem na rynku desktopowym. Czy laptopy z tymi układami będą się sprzedawały równie dobrze? Patrząc na wstępną specyfikację oraz głosy krążące wokół nich można śmiało powiedzieć, że tak.

Na dzień dzisiejszy wiadomo co nieco o specyfikacji dwóch modeli, RTX 2070S oraz 2080S. Zaskakujące jest, że nie pojawiły się informacje o innych modelach takich jak RTX 2060S, o których wiemy, że pojawią się w następnym kwartale.

Specyfikacja obu kart świadczy tylko o tym, jaką moc, mogą uzyskiwać notebook’i w 2020 r. Połączenie Intel + Nvidia wciąż króluje, jeśli chodzi o ten segment. Jak na razie, AMD nie ma czego tutaj szukać, jeśli nie wprowadzi mobilnych układów graficznych zdolnych konkurować z Nvidią. Wracając do tematu, na razie wiadomo, że możemy się spodziewać pięciu modeli RTX Super. Nie do końca wiemy, czy zostanie wprowadzony model RTX 2060S, czy będzie on oparty na starszym układzie graficznym.

Podsumowanie

Tuż za rogiem stoi premiera mobilnych układów RTX Super oraz Intel Comet Lake. Jak donoszą różne źródła, możemy się spodziewać całkiem sporej wydajności, przy niskim poborze prądu. Dane wyglądają bardzo imponująco, ale powinniśmy do nich podchodzić delikatnie i z dystansem. Jak doskonale wiadomo to tylko plotki i przecieki, które mogą się mylić i przekazywać nieprawdziwe informacje. Najlepszym rozwiązaniem będzie poczekanie na ich premierę, gdyż dopiero wtedy będziemy mieli oficjalne i prawdziwe informacje.

Źródła: Wccftech

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x