Premiera mobilnych procesorów Intela i kart RTX Super tuż za rogiem

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że premiera procesorów Intel Comet Lake, oraz mobilnych układów Nvidii odbędzie się na początku kwietnia. Jak donoszą zagraniczne źródła, nic w tej kwestii się nie zmieniło i planowana premiera 2 kwietnia odbędzie się zgodnie z planem.

Premiera Intel Comet Lake – więcej rdzeni i wyższe zegary pracy

Nadchodząca oferta Intela składa się z pięciu wariantów. Trzy z nich posiadają 8 rdzeni i 16 wątków, jeden 6/12 oraz jeden, najsłabszy 4/8. Bardzo dobrą informacją jest to, że wszystkie premierowe CPU mają TDP do 45 W. Dla nas oznacza to tyle, że nowe jednostki nie będą prądożerne oraz nie będą wydzielały znacznych ilości ciepła. Producenci Ultrabook’ów powinni się z tej informacji bardzo cieszyć.

Najnowsze doniesienia mówią, że nadchodzące procesory Intela będą pracowały z bardzo wysokimi zegarami. Flagowy I9-10980HK w trybie turbo będzie uzyskiwał bagatela 5,3 GHz, co jest wartością wręcz fenomenalną. Przypomnę tylko, że to wszystko przy TDP 45 W co powinno dać trochę do myślenia.

RTX Super w wersji mobilnej? Producenci laptopów, szykujcie się

Razem z mobilnymi procesorami Intela, mają zadebiutować mobilne wersje kart graficznych Nvidii. Konkretnie mowa jest o RTX serii Super, które cieszą się niemałym zainteresowaniem na rynku desktopowym. Czy laptopy z tymi układami będą się sprzedawały równie dobrze? Patrząc na wstępną specyfikację oraz głosy krążące wokół nich można śmiało powiedzieć, że tak.

Na dzień dzisiejszy wiadomo co nieco o specyfikacji dwóch modeli, RTX 2070S oraz 2080S. Zaskakujące jest, że nie pojawiły się informacje o innych modelach takich jak RTX 2060S, o których wiemy, że pojawią się w następnym kwartale.

Specyfikacja obu kart świadczy tylko o tym, jaką moc, mogą uzyskiwać notebook’i w 2020 r. Połączenie Intel + Nvidia wciąż króluje, jeśli chodzi o ten segment. Jak na razie, AMD nie ma czego tutaj szukać, jeśli nie wprowadzi mobilnych układów graficznych zdolnych konkurować z Nvidią. Wracając do tematu, na razie wiadomo, że możemy się spodziewać pięciu modeli RTX Super. Nie do końca wiemy, czy zostanie wprowadzony model RTX 2060S, czy będzie on oparty na starszym układzie graficznym.

Podsumowanie

Tuż za rogiem stoi premiera mobilnych układów RTX Super oraz Intel Comet Lake. Jak donoszą różne źródła, możemy się spodziewać całkiem sporej wydajności, przy niskim poborze prądu. Dane wyglądają bardzo imponująco, ale powinniśmy do nich podchodzić delikatnie i z dystansem. Jak doskonale wiadomo to tylko plotki i przecieki, które mogą się mylić i przekazywać nieprawdziwe informacje. Najlepszym rozwiązaniem będzie poczekanie na ich premierę, gdyż dopiero wtedy będziemy mieli oficjalne i prawdziwe informacje.

Źródła: Wccftech

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Jak przygotować się do śmierci ? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Śmierć dla każdego z nas jest czymś nieznanym i...

UOKiK nałożyło karę na vinted. Firma ma zapłacić ponad 5 mln złotych

UOKiK wydało decyzję w sprawie litewskiej spółki Vinted. Nałożyło...

Avatar 2 w oficjalnym zwiastunie. To robi naprawdę wrażenie

20th Century Studios w końcu zaprezentowało oficjalny zwiastun filmu...

Inteligentne śruby wpłyną na bezpieczeństwo kontrukcji

Każda konstrukcja ma mnóstwo połączeń śrubowych. Te natomiast narażone...

Snapchat dodaje nowe funkcje do zakupów w rozszerzonej rzeczywistości

Snapchat jest wciąż bardzo popularny. Dlatego też twórcy co...

Maska neutralizująca gazy z beknięć… dla krów

Brytyjski następca tronu — książę Karol ogłosił konkurs Terra...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x