More

  Recenzja Genesis Helium 300 BT – głośniki z RGB dla graczy

  Marka Genesis w swoim portfolio posiada masę ciekawych produktów dla graczy. Można je kupić w przystępnych cenach, a przy okazji cieszyć się dobrą jakością ich wykonania. Czy podobnie jest też w przypadku głośników Helium 300 BT, które są dedykowane dla graczy? Zapraszam na recenzję.

  Głośniki otrzymujemy zapakowane w niewielkie opakowanie. Samo pudełko jest oczywiście dość charakterystyczne dla marki. Znajdziemy na nim zdjęcie produktu, informację o zawartości opakowania oraz specyfikację samych głośników. Jednak w chwili, gdy zdecydujemy się je otworzyć, czeka nas mała niespodzianka w postaci dodatkowego opakowania. W tym przypadku producent wyjątkowo zadbał o to, aby opakowanie od produktu, było bardziej premium. W środku pomiędzy głośnikami znajdziemy piankę, która dodatkowo zabezpiecza kolumny i przewody na czas transportu. Same odczucia z rozpakowywania produktu, było bardzo przyjemne. Szczególnie, że mówimy tu o głośnikach w cenie około 300 zł.

  Genesis Helium 300 BT – użytkowanie

  Głośniki są zaprojektowane typowo pod podłączenie ich do komputera. Są połączone ze sobą dość krótkim kablem, który ma 135 cm. Oznacza to, że jeśli będziecie chcieli kupić je po to, aby podłączyć do telewizora, to możecie mieć problem z odpowiednim rozstawieniem ich. Przy planowaniu rozstawienia warto pamiętać też o tym, że to prawa kolumna ma być podłączona do prądu przy pomocy kabla o takiej samej długości, jak rozstaw głośników. Następnie możemy podłączyć je do komputera przy pomocy kabla sygnałowego o długości 110 cm lub bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0.

  Na prawej kolumnie producent umieścił wszystkie najważniejsze elementy takie jak: dwa potencjometry (jeden do głośności, a drugi do podbicia poziomu basów), gniazdo służące do podłączenia głośników do urządzenia zgodnego z aRGB, jest też przycisk mode, który pozwala przełączać się między trybem liniowym i bluetooth (można go też przytrzymać, aby włączyć tryb parowania). Na głośniku znajdziemy też przycisk RGB oraz tryb Eco, który ma wyłączać głośniki po godzinie nieaktywności.

  Podczas testów zauważyłam, że podczas ustawienia głośności blisko maksymalnej, w chwili gdy nic nie będzie dostarczać dźwięku, same w sobie głośniki zapewnią nam nieprzyjemny szum. Warto pamiętać też o tym, że jeśli nie posiadacie odpowiedniego kontrolera do aRGB, to nie będziecie mogli nacieszyć się różnymi stylami podświetlenia. Będzie można je regulować wyłącznie przyciskiem RGB, który zmieni barwę na obu głośnikach.

  Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to bardzo ciężko ocenić mi je jednym słowem. Przede wszystkim jakość będzie bardzo mocno zależała od tego, jakiego rodzaju dźwięki planujemy odtwarzać. Głośniki dobrze sprawdzają się podczas słuchania muzyki, czy grania. Oczywiście, jak na swoją półkę cenową. Minimalnie lepiej mogłyby się jednak sprawdzać podczas oglądania filmów. Mam takie wrażenie, że niezależnie od wybranego filmu, wszystkie dźwięki są mocno zlane w jedną całość.

  Czy warto kupić Genesis Helium BT300?

  Jeśli szukasz głośników do komputera, które zapewnią dobrą jakość dźwięku i będą przystępne cenowo, to Helium BT300 będą bardzo dobrym wyborem. Czy mają jakieś wady? Nie dostaniemy do nich pilota, a dźwięk w niektórych sytuacjach może okazać się nieco płaski. Ciężko jednak oczekiwać więcej od urządzenia w tej cenie. Głośniki z pewnością umilą Wam niejedną rozgrywkę, czy słuchanie muzyki podczas pracy. Są też niewielkich rozmiarów, więc sprawdzą się też na mniejszych biurkach.

  Nowe