More

  Recenzja Hoover Ultra Vortex – odkurzacz z lampą UV-C do materacy

  Zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę kryje się w Waszych materacach, poduszkach i kanapach? Nie mówię tu oczywiście o materiałach, z których zostały wykonane. W jednym materacu może znajdować się nawet 2 miliony roztoczy! Dlatego jeśli jesteś alergikiem, albo lubisz mieć idealny porządek w swoim domu koniecznie powinieneś zainteresować się urządzeniem, które niedawno kupiłam. Jest to odkurzacz Hoover Ultra Vortex.

  Masz problemy ze snem lub trudności z oddychaniem w sypialni? Może okazać się, że przyczyną tego problemu jest uczulenie. Roztocza, które zamieszkują w materacach wywołują kichanie, kaszel, zaczerwienienie oczu, oraz problemy skórne. Roztocza znajdują się też w łóżkach, tapicerkach na sofie lub w poduszkach. I pomimo regularnego sprzątania oraz wietrzenia możemy mieć problem, aby w pełni się ich pozbyć. Okazuje się jednak, że stosunkowo niewielkim kosztem możemy posiadać w domu urządzenie, które bez problemu poradzi sobie z wyczyszczeniem narażonych powierzchni. Dzięki niemu pozbędziemy się nie tylko kurzu i sierści zwierząt, ale i drobnoustrojów niewidocznych dla oka.

  Hoover Ultra Vortex – Opakowanie i wygląd

  Hoover Ultra Vortex otrzymujemy zapakowany w standardowe kartonowe pudełko. W środku poza samym urządzeniem znajdziemy jeszcze instrukcję.

  Odkurzacz został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku. Widać, że został bardzo dokładnie dopracowany. Na rączce znajdują się 2 przyciski, które pozwalają na pełne sterowanie. Urządzenie zostało wyposażone w elektroszczotkę oraz specjalną lampę UV-C, która pozwala na usunięcie praktycznie wszystkich bakterii oraz roztoczy, które powodują alergię i złe samopoczucie. Sercem tego odkurzacza jest silnik o mocy 500W.

  Hoover Ultra Vortex – Działanie

  Na początku nie byłam do końca przekonana, czy to urządzenie jest potrzebne w moim domu. Uwielbiam jednak testować wszystkie nowości, więc szybko zabrałam się za przygotowanie rzeczy do czyszczenia. Tu na start duży plus dla marki Hoover za wyposażenie urządzenia w 5 metrowy kabel, który pozwala na swobodne sprzątanie bez konieczności używania dodatkowych przedłużaczy.

  Odkurzacz posiada trzy programy odpowiedzialne za głębokie oczyszczanie. Pierwszy to tryb odpylania, który z dużą mocą dokładnie usuwa brud i kurz z najgłębszych warstw materiału. Tryb idealnie nadaje się do czyszczenia delikatnych powierzchni. Używam go na przykład do czyszczenia kanapy w salonie.

  Drugi program to tryb trzepania, który dodatkowo korzysta z turboszczotki, która obraca się 4200 razy na minutę, dzięki czemu dociera głęboko do włókien, usuwając alergeny i roztocza. W tym przypadku powinniśmy jednak uważać na rodzaj powierzchni, który będziemy chcieli czyścić. Turboszczotka może zmechacić delikatne materiały.

  Tryb lampy UV to program, którego brakuje w niektórych produktach konkurencji. Ultra Vortex został wyposażony w lampę UV-C, która usuwa 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy. Lampa działa tylko wtedy, gdy zamontowane od dołu czujniki wykryją, że odkurzacz dotyka do czyszczonego przedmiotu. Producent zadbał o to zabezpieczenie, aby zadbać o nasze oczy.

  Jeśli podniesiemy odkurzacz do góry lampa sama się wyłączy. Lampa UV-C wytwarza promieniowanie, które skutecznie eliminuje komórki drobnoustrojów. Idealnie nadaje się do sterylizacji materacy, poduszek i innych przedmiotów tapicerowanych.

  Po zakończonym czyszczeniu w bardzo prosty sposób możemy wyjąć zbiornik na kurz i go oczyścić. Wystarczy przytrzymać oznaczone miejsce z przodu zbiornika i jednym ruchem go wyjąć. Wysypujemy zawartość, przemywamy pojemnik i gotowe. Mimo, że bardzo dbamy o porządek w domu byłam bardzo zaskoczona jak dużo kurzu odkurzacz dał radę wyciągnąć z materaca i kanapy w moim domu.

  Na potwierdzenie działania na zdjęciu w komorze odkurzacza możecie zobaczyć jak wiele kurzu udało mu się zebrać z małego kawałka materaca.  Urządzenie znalazło tyle kurzu pomimo tego, że kilka dni wcześniej czyściliśmy materac za pomocą zwykłego odkurzacza!

  Podsumowując

  Hoover Ultra Vortex bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie dość, że pomógł mi pozbyć się niechcianego kurzu w domu to znacznie ułatwił codzienne sprzątanie. Urządzenie świetnie sprawdza się jako odkurzacz do materacy i poduszek, ale równie dobrze poradzi sobie w sytuacji, jeśli na szybko będziemy chcieli zebrać z kanapy drobne zanieczyszczenia czy okruchy z jedzenia. Odkurzacz testowałam też w domu mojej mamy, gdzie mieszkają zwierzęta. Świetnie poradził sobie ze zbieraniem sierści. Duży plus za nieduży rozmiar, dzięki czemu można go schować do szafki.

  Odkurzacz możemy kupić już od 400 zł. Hoover Ultra Vortex zdecydowanie jest warty swojej ceny.

  Nowe