More

  Recenzja klawiatury i myszy Logitech MK295 Silent Wireless Combo

  Logitech MK295 Silent Wireless Combo to optymalna propozycja dla osób, które szukają solidnej i taniej klawiatury, a przy tym są nocnymi markami i nie chcą zakłócać snu bliskim, lub po prostu lubią cichą pracę swojego sprzętu.

  Urządzenie składa się z bezprzewodowej klawiatury oraz myszy, które posiadają opatentowaną technologie SilentTouch, które według deklaracji producenta usuwa 90% odgłosów pisania i klikania, w porównaniu z poprzednią wersją Logitech MK270.

  Logitech MK295 Silent Wireless Combo

  Pudełko zawiera klawiaturę, mysz, oraz nanoodbornik, za pomocą którego możliwe jest bezprzewodowe połączenie urządzeń z komputerem. Podłączamy je do portu USB. Mamy tu do czynienia z silnym połączeniem na odległość aż do 10 metrów. Nie ma konieczności instalowania dodatkowych sterowników, toteż urządzenia gotowe są do pracy, tuż po podłączeniu.

  Klawiatura jest pełnowymiarowa (441 x 149 x 18 mm) i jest stworzona z myślą o osobach, które będą chciały za jej pomocą pracować czy surfować po internecie. Nie mamy tu do dyspozycji wielu dodatkowych opcji, co przekreśla klawiaturę w użytkowaniu pod kątem gier. Nie oznacza to jednak, że się do nich nie nadaje. Śmiało możemy użyć jej do rekreacyjnych rozgrywek, jednak bardziej wymagający użytkownicy na pewno z niej nie skorzystają. Wygląd klawiatury jest bardzo klasyczny. Występuje w 2 kolorach: czarnym oraz białym.

  Co trzeba oddać tej klawiaturze, to fakt, że jest naprawdę bardzo cicha. Producent nie kłamał, zachwalając dyskrecję działania tego sprzętu. Klawisze są przyjemne w dotyku i miękkie, a przed jej wycieraniem chroni matowa powłoka. Klawiatura jest odporna na zalanie, posiada antypoślizgowe gumki oraz dwie odchylane nóżki, co umożliwia jej ustawienie w 2 różnych wysokościach. W prawym górnym rogu konstrukcji znajdziemy wyłącznik, który może pomóc w sytuacjach, gdy chcemy przenieść klawiaturę, bądź na chwile od niej odchodzimy.

  Mysz Logitech MK295 Silent Wireless Combo

  Myszka wyposażona w sensor laserowy, gwarantuje wygodę i precyzję w działaniu. Podobnie jak w przypadku klawiatury, jest równie bardzo cicha. Jej grzbiet jest błyszczący i gładki, reszta jak w poprzednim sprzęcie – matowa. Podobne jak u poprzednika, nie znajdziemy tu dodatkowych funkcji. Na spodzie umieszczony jest wyłącznik urządzenia. Osoby obdarowane przez naturę nieco większymi dłońmi, mogą odnieść wrażenie, że mysz jest mała.

  Czy warto kupić Logitech MK295 Silent Wireless Combo?

  Niewątpliwie dużym plusem jest to, że klawiatura wyposażona jest w baterie AAA, o żywotności do 36 miesięcy, a mysz – bateriami AA, o żywotności 18 miesięcy, co daje bardzo dobry wynik. Akumulatorki dostajemy w zestawie, co też zasługuje na uwagę.

  Cena zestawu wynosi obecnie ok. 149 złotych, co czyni go bardzo przystępną opcją dla użytkowników, pragnących klasycznego rozwiązania, bez dodatkowych funkcji, który zapewni im cichą i wygodną pracę.

  Nowe