Recenzja Logitech MK470 Slim Wireless Combo

Jeszcze nie tak dawno każdy z nas uzależniony był od masy kabli, które utrudniały utrzymanie porządku na biurku. Na szczęście od pewnego czasu urządzenia bezprzewodowe to już standard. Dlatego też producenci muszą konkurować ze sobą w inny sposób, na przykład tworząc coraz bardziej mobilne urządzenia. Do takich z pewnością można zaliczyć mysz i klawiaturę Logitech MK470 Slim Wireless Combo.

Decydując się na zakup akcesoriów do komputera, raczej nie zastanawiamy się nad takimi parametrami jak ich rozmiary, czy waga. Zakładamy, że będziemy wykorzystywać je wyłącznie w domu lub w biurze w miejscu przeznaczonym na komputer. A co jeśli klawiatura i mysz byłyby tak małe, że moglibyśmy zabierać je ze sobą wszędzie? Pewnie zapytacie po co, skoro każdy laptop posiada wbudowaną klawiaturę oraz touchpad. Odpowiedź jest bardzo prosta, ze względu na wygodę. Klawiatury w ultrabookach często nie posiadają na przykład wbudowanej klawiatury numerycznej, która w niektórych przypadkach może znacząco ułatwiać pracę. Praca na touchpadzie nie zagwarantuje też takiej precyzji jak ta wykonywana przy pomocy myszki. Problem może pojawić się również w chwili, gdy poza domem lub biurem będziemy chcieli podpiąć komputer pod projektor, lub telewizor. W takich przypadkach jednak musimy mieć pewność, że zestaw akcesoriów nie będzie utrudniać nam ich transportu.

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Opakowanie i zawartość

Zestaw otrzymujemy zapakowany w niewielkie kartonowe pudełko, na którym nadrukowane zostały wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu. W środku poza myszką i klawiaturą znajdziemy jeszcze instrukcję, kartę gwarancyjną oraz odbiornik USB.

Logitech zadbał o to i umieścił w obu urządzeniach baterie, które pozwolą nam cieszyć się zestawem od razu po zakupie. Po rozpakowaniu klawiatury i myszki wystarczy usunąć papierowe zabezpieczenia, a baterie zaczną działać.

Jeśli chodzi o design całego zestawu, to mi wyjątkowo przypadł do gustu. Urządzenia są eleganckie, smukłe i nowoczesne, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie nadaje się jako zestaw mobilny. Z pewnością przypasuje też wszystkim kobietom, którym podobają się „delikatne” urządzenia. Mowa oczywiście o ogólnym wyglądzie, gdyż Logitech przy produkcji zadbał o wykorzystanie bardzo dobrej jakości materiałów.

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – Użytkowanie

Po zdjęciu pasków zabezpieczających baterię i umieszczeniu odbiornika w porcie USB możemy rozpocząć korzystanie z klawiatury i myszki. Zestaw zajmuje niewiele miejsca na biurku, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko. Pozwala na komfortową, ale i cichą pracę, dzięki czemu dobrze sprawdzi się jako akcesoria do pracy w biurze na openspace.

Dodatkowo klawiatura MK470 Slim Combo została wyposażona w klawiaturę numeryczną, która dla wielu osób może być bardzo przydatna. Mnie na przykład bardzo jej brakowało. Jeśli chodzi o działanie klawiszy, to ze względu na bardzo niski skok bardzo przypominają one te dostępne w laptopach.

Klawiatura ma też bardzo wygodny rozkład, który nie przeszkadza w pracy nawet osobom o większych dłoniach. Brakuje mi jednak odrobinę jakiejś diody, która informowałaby o tym, czy korzystamy obecnie z klawisza Caps Lock.

Warto też wspomnieć o długości pracy urządzenia na bateriach. Klawiatura zgodnie z deklaracją producenta zapewnia 36-miesiączną żywotność baterii. To sprawia, że zupełnie będziemy mogli zapomnieć o częstym wymienianiu baterii lub ładowaniu urządzenia.

Jeśli chodzi o mysz dostępną w zestawie, to gwarantuje ona prawie bezgłośne kliknięcia, dzięki czemu pozwoli na spokojną pracę wieczorami bez obawy o to, że będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Jak dla mnie owalna konstrukcja myszki jest bardzo wygodna, jednak mój partner z większymi dłoniami potrzebował nieco więcej czasu, aby się do niej przyzwyczaić. Myszka ma jednak wielki plus. Mogą z niej korzystać osoby lewo i prawo-ręczne. W kwestii czasu pracy producent deklaruje żywotność baterii nawet do 18 miesięcy.

Czy warto kupić Logitech MK470 Slim Wireless Combo?

Zestaw ten przeznaczony jest dla osób, które w tego typu urządzeniach cenią sobie wysoką jakość wykonania, elegancki design oraz cichą i wygodną pracę. Świetnie sprawdzi się też u osób, które szukają lekkiej i wygodnej klawiatury oraz myszy, którą bez problemu można ze sobą wszędzie zabierać. Jedynym minusem, który znalazłam podczas korzystania z urządzenia, był brak diody informującej o korzystaniu z Caps Locka.

Jednak niska cena i wszystkie zalety zdecydowanie sprawiają, że zestaw Logitech MK470 Slim Wireless Combo jest warty zakupu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x