More

  Recenzja myszki Cooler Master CM310

  Zastanawiasz się nad zakupem myszki, która nie będzie zbyt droga, ale dobrze sprawdzi się podczas rozgrywki i codziennej pracy? Sprawdzamy, jak w takim przypadku sprawdzi się symetryczna myszka Cooler Master CM310. Specyfikacja i zapowiedzi wskazują na to, że może to być bardzo fajny wybór. Czy brak dedykowanego oprogramowania może coś tu zmienić?

  Myszka CM310 posiada sensor optyczny Pixart A3325, pozwala na regulację poziomu czułości na 7 poziomach (od 500 do 10000 DPI). Gryzoń ma wymiary 127 × 71,5 × 39,5 mm i bez przewodu waży 100 gramów.

  Cooler Master CM310 – zawartość opakowania i wygląd

  Myszkę otrzymujemy zapakowaną w nieduże kartonowe, czarno-fioletowe pudełko, na którym nadrukowane zostały najważniejsze informacje dotyczące urządzenia. Między innymi dowiadujemy się o tym, że jest to symetryczna myszka z dostosowanym kształtem do obu rąk. Dodatkowo oferuje intensywną iluminację RGB. W pudełku poza CM310 znajdziemy tylko instrukcję obsługi.

  Myszka ma bardzo prostą konstrukcję. Wykonana została z matowego, czarnego tworzywa sztucznego. Producent zdecydował się na połączenie grzbietu myszki ze skrzydełkami do przycisków, które posiadają wygodne wyżłobienie. Tak samo dobrze zostały dopasowane boki myszki, które pozwalają na wygodne rozłożenie ręki na urządzeniu. Przyciski boczne i funkcyjne zostały wykonane ze śliskiego plastiku, które zostały ułożone w odpowiedniej odległości po bokach gumowej rolki.

  Na dole myszki znajdziemy dwa duże ślizgacze i sensor optyczny. Myszkę do komputera podpinamy kablem, który jest bardzo elastyczny i pozwala na wygodne wyginanie. Zabezpiecza go gumowy oplot, który jest dobrze wykonany.

  Cooler Master CM310 – Użytkowanie

  Dwa główne przełączniki zastosowane w CM310 mają niedużą drogę pracy i miękki klik, dzięki czemu wygodnie się ich używa. Pozostałe przyciski też są wygodne i dobrze osadzone.

  Model ten nie posiada dedykowanego oprogramowania, więc wszystkie tryby podświetlenia zostały wbudowane w pamięć urządzenia. Można zmieniać je poprzez użycie klawisza funkcyjnego w kształcie kółka. Urządzenie posiada 3 strefy podświetlenia. Niestety nie możemy sami decydować o kolorach w trybach.

  Myszka nie pozwala na dokładne dostosowanie czułości. Oferuje jedynie dostęp do stałych wartości DPI, które dobrał producent: 500, 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 i 10000. Jeśli chodzi o moje odczucia podczas użytkowania, to z myszką pracowało i grało się bardzo wygodnie. Domyślam się jednak, że bardziej wprawionym graczom może tu czegoś zabraknąć.

  Czy warto kupić Cooler Master CM310?

  Choć myszka to stosunkowo nowy produkt, który Cooler Master całkiem niedawno wprowadził na rynek, to jej cena jest bardzo przystępna. CM310 kupicie za około 130 zł. Mysz ma bardzo przyjemny, neutralny kształt, nie jest też szczególnie ciężka, a więc nie będzie męczyć dłoni nawet przy dłuższych rozgrywkach. Jeśli nie przeszkadza Wam brak oprogramowania, to będziecie z niej zadowoleni.

  Nowe