More

  Recenzja pełnowymiarowej myszki Logitech M190

  Bezprzewodowe myszki, przeznaczone do pracy przed komputerem czy laptopem, przyzwyczaiły nas do swoich małych gabarytów. Ma to niewątpliwie sporo zalet, ponieważ są bardzo mobilne i lekkie. Jednak co w sytuacji, gdy mamy duże dłonie, albo po prostu pragniemy czuć, że trzymamy w ręce mysz? Naprzeciw oczekiwaniom takich klientów, z pomocą przychodzi marka Logitech. Przedstawia rozwiązanie w postaci pełnowymiarowej myszy Logitech M190.

  Logitech M190 konstrukcja

  Jest ona bezprzewodowa, ergonomiczna oraz wyprofilowana z myślą o osobach prawo i leworęcznych. Jest to klasyczna konstrukcja, posiadająca trzy przyciski. Wykorzystuje czujnik optyczny z rozdzielczością 1000 DPI, co nie jest wynikiem, który zadowoli profesjonalnych graczy czy grafików, jednak w zupełności wystarcza do codziennego użytkowania. Wykonana jest bardzo dobrze, jej budowa sprawia wrażenie bardzo solidnej i dobrze spasowanej.

  Dzięki swoim wymiarom – 115,4 × 66,1 × 40,3 mm, pozwala na pracę mobilną oraz stacjonarną. Jej waga to 90 g, co daje dość przeciętny wynik. Mimo swojej wagi mysz mogłaby być trochę lepiej wyważona. Występuje w 4 wersjach kolorystycznych: czarnym, czerwonym, niebieskim i szarym.

  Logitech M190 Bateria

  Niewątpliwym plusem tego urządzenia, jest długa żywotność baterii. Producent twierdzi, że urządzenie posiada inteligentny system oszczędzania energii, który pozwoli na użytkowanie bez ładowania przez około 18 miesięcy. Jest to rewelacyjny wynik. Należy nadmienić również, że producent wyposaża mysz w baterie, przez co jest ona gotowa do użytku, od razu po wyciągnięciu z pudełka.

  Wymagania systemowe Logitech M190

  Urządzenie wyposażone jest w odbiornik USB, który należy podpiąć do komputera. Technologia plug and play, umożliwia użycie myszy już po chwili, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Nie należy również martwić się o współprace z systemem, który mamy zainstalowany w komputerze. Urządzenie, pozwala na używanie go z najpopularniejszymi wersjami oprogramowań – Mac, Linux, Windows 7,8,10. Mysz zapewnia optymalne działanie w zasięgu do 10 metrów, co sprawia, że sprawdzi się idealnie do obsługi prezentacji czy pracy z miejsca w pobliżu ekranu.

  Czy warto kupić Logitech M190?

  Jeżeli nie jesteś zwolennikiem małych sprzętów i lubisz czuć, że trzymasz coś w dłoni, z pewnością ta mysz przypadnie Ci do gustu. Jest optymalnym rozwiązaniem do pracy w biurze czy w domu. Wytrzymała bateria oraz solidna konstrukcja, z pewnością przemawiają na korzyść tego urządzenia. Argumentem, który ostatecznie może przemówić za zakupem tej bezprzewodowej myszy, może być cena. Kosztuje ona 70 zł i możemy nabyć ją w popularnych sklepach.

  Łatwość podłączenia przez port USB, oraz kompatybilność z popularnymi wersjami oprogramowania, sprawia, że mysz jest niezwykle uniwersalna. Jej fanem mogą stać się wszyscy, którzy od czasu do czasu chcą skorzystać z niej do gier, głównie wykorzystując ją do zwykłego, codziennego użytkowania. Jej ergonomiczny kształt sprawi, że nawet podczas wielogodzinnej pracy, nie odczujemy dyskomfortu, niezależnie od preferowanego chwytu myszy.

  Nowe