More

  Recenzja słuchawek Cooler Master MH650 dla graczy

  Rynek gamingowy i akcesoria z nim związane wciąż rosną w siłę. Szczególnie jeżeli chodzi o słuchawki, których mamy do wyboru naprawdę całe mnóstwo. Niektóre, mimo swoich wysokich cen potrafią rozczarować. Dzieje się tak dlatego, że producenci zaczynają skupiać się bardziej na designie, a nie dźwięku i komforcie użytkowania. Testowany model Cooler Master MH650 może być dobrym kompromisem między ceną, a dobrą jakością sprzętu do gier. Czy faktycznie tak jest?

  Cooler Master MH650 opakowanie i specyfikacja

  Słuchawki otrzymujemy zapakowane w czarne, kartonowe pudełko z nadrukowanymi informacjami na temat produktu. Dowiadujemy się między innymi tego, że sprzęt ten podłączymy nie tylko do popularnych pecetów, ale również i do konsol jak PlayStation czy Xbox. Nie wymieniono tu smartfonów, lecz też są z nimi kompatybilne. Z deklaracji producenta na opakowaniu wynika również, że headset ten jest wyjątkowo wygodny oraz posiada odczepiany, wielokierunkowy mikrofon.

  Jesteśmy również zapewnieni o mobilnej konstrukcji, która pozwala na częściowe złożenie słuchawek, tak aby leżały płasko. Wewnątrz pudełka znajdziemy oczywiście bohatera naszego testu, czarny, welurowy, dedykowany pokrowiec, mikrofon, zestaw dokumentacji oraz adapter USB-C do USB-A.

  Wygląd i budowa Cooler Master MH650

  Pierwsze wrażenie, które wywiera sprzęt po wyjęciu go z pudełka, jest bardzo pozytywne. Czarne tworzywo, które łączy się z przyjemnymi w dotyku padami, tworzą designerską całość. Kolorystyka jest stonowana, co oznacza, że spokojnie możemy zabrać słuchawki w podróż, nie martwiąc się o to, że nie będą pasowały do naszego stroju. Zewnętrzne części muszli posiadają fioletowe obręcze, oraz podświetlenie LED, które nie jest kiczowate, co zdarza się często w tego typu headsteach.

  Wewnętrzne części muszli posiadają elementy wskazujące stronę słuchawek R i L. Wewnętrzna strona pałąka pokryta jest grubą, ale miękką pianką, podobną do tej na klapach. Całość konstrukcji sprawia wrażenie solidnej i wytrzymałej.

  Wygoda użytkowania Cooler Master MH650

  Wyprofilowanie słuchawek tajwańskiej firmy sprawia, że ciężar jest rozłożony optymalnie pomiędzy docisk na uszy, a pałąk, co wpłynie na komfort użytkowania. Headset ten przeznaczony jest raczej dla głów małych i średnich. Plusem jest zastosowanie tu materiału, jako substytut klasycznej skóry PU, co sprawia, że nawet podczas wielogodzinnego użytkowania nie przegrzejemy sobie uszu.

  Jakość dźwięku Cooler Master MH650

  Bas w słuchawkach nie został zaniedbany. Jest responsywny, lecz nie spodziewajmy się tu niskiego zejścia. Zdecydowanie na prowadzenie wysuwają się tutaj tony wysokie. Oznacza to, że szybciej usłyszymy odgłosy podczas gry,  jak nadlatujące pociski czy kroki. Reprodukcja muzyki w tym modelu jest poprawna i przyjemna. Separacja jest dość przyzwoita. Na plus, zdecydowanie należy ocenić mikrofon. Głos z niego pochodzący jest wyraźny i czysty. MH650 pod względem dźwięku klasyfikuje się w środkowej części tabeli, jednak nadrabia ciekawym designem oraz wysokim komfortem użytkowania. W swojej klasie wyróżnia się również ceną, która jest stosunkowo niska.

  Słuchawki Cooler Master MH650 dostępne są w cenie 349 zł.

  Nowe