More

  Recenzja słuchawek Fresh ‘n Rebel Clam ANC – zobaczcie te kolory!

  Przeglądając ofertę słuchawek nausznych, znajdziemy masę różnych modeli, które dostępne są w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. Prawda jest taka, że niewielu użytkowników potrzebuje profesjonalnych słuchawek, które zapewnią czystą, studyjną jakość utworów. Większe znaczenie ma dobry stosunek jakości dźwięku i wykonania do ceny oraz przyjemny wygląd. I to właśnie naprzeciw tym wymaganiom wychodzi marka Fresh ‘n Rebel ze swoimi słuchawkami Clam ANC.

  Fresh ‘n Rebel to holenderska firma, która w swoim portfolio posiada przeróżne słuchawki, głośniki oraz bardzo fajne gadżety do telefonów. Zapoznając się z ofertą marki, od razu można zauważyć, że postawili na nietypowe kolory, które bardzo dobrze się prezentują. Mogłoby się wydawać, że produkty te idealnie wpisują się w lifestylowe zdjęcia i są przeznaczone typowo dla młodzieży. Wydaje mi się jednak, że przez zastosowanie stonowanych kolorów każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

  Fresh ‘n Rebel Clam ANC – zawartość opakowania i wygląd

  Słuchawki otrzymujemy zapakowane w rozkładane pudełko, zgodne z motywem kolorystycznym urządzenia, na który się zdecydujemy. Muszę przyznać, że w przypadku produktów Fresh ‘n Rebel opakowania zasługują na dużą pochwałę. Z przyjemnością wyjmuje się produkt z tak ładnego pudełka. Poza słuchawkami otrzymujemy od producenta dwa przewody: microUSB do ładowania słuchawek oraz klasyczny kabel jack 3,5 mm, który posłuży nam do podłączenia słuchawek do telefonu, gdy bateria się rozładuje. W pudełku znalazł się też materiałowy pokrowiec na słuchawki z kieszonką, do której możemy schować dołączone przewody.

  Trzeba przyznać, że słuchawki wyglądają bardzo nowocześnie. Mają wiele subtelnych wstawek, które nie odciągają od nich uwagi i nadają odrobinę elegancji. Na testy trafił do mnie kolor Dusty Pink, ale cała gama kolorystyczna bardzo przypadła mi do gustu. Na ogólny odbiór produktu ma nie tylko utrzymanie efektu zmatowionego tworzywa, ale też dopasowany materiał, który znalazł się na wewnętrznej części pałąka i wewnątrz muszli. Ekologiczna skóra, która znajduje się na padach, idealne wpasowuje się w całość. Poniżej wszystkie kolory, w jakich można kupić słuchawki Fresh ‘n Rebel Clam ANC:

  fot. Fresh 'n Rebel

  Pałąk w słuchawkach ma bardzo klasyczny kształt, to samo dotyczy też owalnych muszli. W kwestii jakości wykonania słuchawek: jakość plastiku, materiału oraz ekologicznej skóry zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

  Dodatkowo wszystkie elementy są ze sobą bardzo ładnie połączone, dzięki czemu słuchawki przy rozkładaniu i składaniu nie trzeszczą. To bardzo duży plus, ponieważ wiele droższych modeli wydaje dziwne skrzeczące dźwięki podczas rozkładania.

  W kwestii wyglądu Fresh ‘n Rebel spełnia wszystkie moje oczekiwania. Uwielbiam ich za dbałość o najmniejsze szczegóły.

  Fresh ‘n Rebel Clam ANC – użytkowanie

  Testowany przeze mnie model posiada Bluetooth oraz redukcję hałasu ANC. Tak jak już wspomniałam, słuchawki od samego początku robią bardzo dobre wrażenie w kwestii wyglądu oraz dopracowania wszystkich szczegółów. Bez problemu można dopasować je do każdej głowy. Regulowany pałąk sprawia, że nawet osoby z większą głową mogą założyć te słuchawki. Na początku słuchawki wydają się bardzo wygodne, jednak im dłużej będziemy na nich słuchać, tym będziemy odczuwać większe uczucie ciepła. To oczywiście standard w większości słuchawek tego typu. Modele, które testowałam i tego nie powodowały, są po prostu kilkukrotnie droższe. Po dwóch godzinach słuchania zaczynam też odczuwać delikatny ucisk przy jednym uchu, który nie stanowi dużego dyskomfortu, ale przypomina o tym, że mamy założone słuchawki. To jednak kwestia bardzo indywidualna. Niestety większość słuchawek powoduje u mnie taki efekt.

  W kwestii sterowania oraz rozmieszczenia klawiszy muszę przyznać duży plus. Są one umieszczone w wygodnych i intuicyjnych miejscach, dzięki czemu nie musimy ich szukać. Na słuchawkach znajdziemy przyciski odpowiedzialne za: włączenie/pauzowanie i parkowanie słuchawek, włączanie i wyłączanie ANC, regulację głośności oraz zmianę utworu – 1 klik to głośność, przytrzymanie przycisku przełącza utwór.

  Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii parowania słuchawek. Jeśli będziemy chcieli połączyć je z telefonem lub innym źródłem dźwięku, wystarczy włączyć je i przytrzymać dłużej przycisk tak, aby weszły do trybu parowania. Następnie na urządzeniu wybieramy opcję „połącz” i słuchawki szybko się sparują. Po wykonaniu parowania słuchawki będą automatycznie łączyły się z zapamiętanym sprzętem. Dodatkowo mają też bardzo dobry zasięg. Na otwartej powierzchni spokojnie możemy oddalić się na około 15 metrów od źródła dźwięku. W pomieszczeniach przez ilość przeszkód takich jak ściany, wynik nie będzie już tak dobry.

  Jest jeszcze jednak kwestia, o której warto pamiętać. Trochę zaskoczyło mnie takie rozwiązanie, ale okazuje się, że jeśli podczas słuchania będziemy korzystać z ANC, a następnie wyłączymy słuchawki, to tryb ANC dalej będzie działać. Oznacza to, że po zakończeniu muzyki musimy pamiętać o wyłączeniu zarówno samych słuchawek jak i trybu ANC. W przeciwnym razie może się okazać, że gdy ponownie sięgniemy po słuchawki, będą już rozładowane.

  Fresh ‘n Rebel Clam ANC – jakość dźwięku

  Na wstępie warto zaznaczyć, że ze słuchawek możemy korzystać na kilka sposobów. Pierwszy, jak w przypadku tradycyjnych słuchawek przewodowych poprzez wpięcie kabla jack, w takim przypadku można też włączyć opcję ANC. Kolejna opcja to podłączenie ich przez bluetooth i tu również dodatkowo możemy uruchomić ANC.

  Tu warto podkreślić, że to właśnie włączenie ANC sprawia, że jakość dźwięku w słuchawkach znacznie się poprawia. Różne tony przestają się zlewać w całość, a basy są nieco lepiej wyeksponowane i nie zasłaniają innych pasm. Słuchawki z pewnością przypadną do gustu osobom, które nie lubią zbyt „głębokiej” sceny. Po wyłączeniu ANC mam wrażenie, że wszystko zaczyna tracić na przejrzystości.

  Jeśli chodzi o technologię redukcji hałasu, to z pewnością spodoba się ona osobom, które lubią odciąć się od otoczenia. Niezależnie od tego, czy właśnie pracują w biurze, czy podróżują komunikacją miejską. W tym modelu za aktywną redukcję hałasu odpowiadają dwa mikrofony, które zostały schowane w zewnętrznej części muszli. Mają one za zadanie zbierać dźwięki z otoczenia, przekazując je do przetwornika, który odpowiada za wytworzenie „odwróconej” fali, która zostaje nałożona na muzykę. Aby jeszcze lepiej to wyjaśnić. Wyobraźcie sobie dźwięk jako falę, gdy przetwornik wytworzy odwróconą falę i obie zostaną na siebie nałożone – wzajemnie się usuwają. Redukcja w słuchawkach działa całkiem dobrze, jednak niektóre dźwięki dalej pozostają słyszalne, są jedynie nieco przytłumione. W słuchawkach z ANC, z których korzystam na co dzień, taki efekt nie występuje, ale mowa tu o kilkukrotnie droższym modelu.

  Czy warto kupić Fresh ‘n Rebel Clam ANC?

  Testowane słuchawki od początku zrobiły na mnie pozytywne wrażenie pod kątem wyglądu i wykonania. Widać, że producent zadbał nawet o najmniejsze szczegóły. Słuchawki bez problemowo łączą się przez Bluetooth z telefonem i pozwalają na swobodne oddalanie się od źródła dźwięku podczas poruszania się po domu. Jeśli chodzi o redukcję hałasu z otoczenia, to Clam ANC sprawują się bardzo poprawnie, z pewnością radzą sobie lepiej niż modele z podobnej półki cenowej. Pamiętajcie tylko o tym, aby po słuchaniu wyłączyć słuchawki oraz ANC. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest ona jak najbardziej adekwatna do ceny. Jestem przekonana, że osoby, które nie szukają profesjonalnych i drogich słuchawek, będą z niej bardzo zadowolone.

   

  Nowe