More

  Samsung liderem, Apple odnotowuje straty. Europejski rynek smartfonów rośnie!

  Pierwszy kwartał 2024 roku przyniósł długo oczekiwany wzrost na europejskim rynku smartfonów, notując 10% wzrost sprzedaży. Po długim okresie spadków wyniki te mogą sygnalizować pozytywną zmianę w regionie, jak wynika z raportu Counterpoint Research.

  Samsung, Apple i Xiaomi napędzają rynek

  Najwięksi gracze, czyli Samsung, Apple i Xiaomi, wciąż dominują rynek, choć ich wyniki różnią się między sobą. Samsung zanotował 7% wzrost sprzedaży, co pozwoliło mu zdobyć 32% udziału w rynku. To duży sukces, głównie dzięki popularności serii Galaxy S24 oraz nowych modeli A35 i A55.

  Apple odnotowało niewielki spadek sprzedaży o 1%, mimo że utrzymuje 25% udziału w rynku. Spadek ten wynika z naturalnych cykli sprzedaży iPhone 15 oraz braku nowego modelu iPhone SE w 2024 roku. Oczekuje się, że sytuacja poprawi się po premierze iPhone 16.

  Xiaomi kontynuuje stabilny wzrost, osiągając 11% wzrost sprzedaży i 18% udziału w rynku. W Zachodniej Europie, zwłaszcza w Hiszpanii i Włoszech, seria Redmi Note 13 cieszy się dużą popularnością. Jednak w Europie Środkowej i Wschodniej Xiaomi zmaga się z rosnącą konkurencją ze strony Samsunga i Tecno.

  Samsung liderem, Apple odnotowuje straty

  Nowe trendy na rynku

  Realme zanotowało imponujący 59% wzrost sprzedaży, głównie dzięki sukcesom w Zachodniej Europie i powrotowi na rynki takie jak Włochy i Hiszpania. Bestsellerami były modele z serii Realme C oraz nowy Realme 12.

  Honor zdobył 67% wzrost, prześcigając Oppo i zajmując piąte miejsce na europejskim rynku. Ich sukces jest zasługą popularnych modeli Magic V2, Magic 6 oraz Honor 90.

   

  Zobacz też:
  Zaskakujący spadek dostaw iPhone. Samsung znowu górą
  Apple otworzyło sekretne laboratorium…w Europie
  Samsung Galaxy S25 Ultra nie będzie w tym lepszy od poprzednika. A szkoda

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe