Smartfon i tablet w jednym? Proszę bardzo Phantom Vision V

Choć składane telefony są już obecne na naszym rynku, to jednak stanowią niewielki procent w porównaniu z tradycyjnymi. Aby zmienić tę sytuację, różni producenci elektroniki pozwalają sobie na ujawnianie coraz bardziej szalonych pomysłów. Właśnie tak też postąpił Tecno.

Chiński producent skandalista

Firma Tecno powinna być kojarzona z kontrowersyjnymi pomysłami. Szczególnie dała się poznać z dwóch ostatnich: aferą z instalowaniem oprogramowania szpiegowskiego na swoich telefonach oraz nietypowymi projektami urządzeń.

O ile punkt pierwszy jest dość oczywisty, to nad drugim warto się chwilę zatrzymać. Szczególnie w aktualnie opisywanej kwestii. Mianowicie, kontrowersyjne projekty smartfonów wychodzą spod jego ręki co rusz. Świetnym przykładem na to jest Camon 19 Pro Mondrian Edition, który z wyglądu przypomina budowle z klocków, zrobioną przez małe dziecko. Natomiast o Phantom X2 można po prostu powiedzieć, że jest strasznie brzydki.

Phantom Vision V – ni telefon ni tablet

Tecno właśnie ujawniło krótki materiał wideo, na którym mamy okazję podziwiać ich ostatnie przedsięwzięcie. Widać na nim prototyp urządzenia, które może być zarówno smartfonem, jak i tabletem.

Normalnie wygląda jak składany sprzęt pokroju Galaxy Z Fold 4. Na pleckach rozmieszczono obiektywy trzech aparatów, a także umiejscowiono niewielki ekran pomocniczy do wyświetlania podstawowych informacji. Natomiast, gdy urządzenie rozłożymy pojawia się nam coś na kształt wyświetlacza Xiaomi Mix Fold 2 albo vivo X Fold+. Jednak na tym nie koniec.

Phantom Vision V ma jeszcze jedną funkcję, otóż może się jeszcze dodatkowo rozsunąć. W ten sposób osiągając imponujący ekran, o wielkości 10,1 cala. Ta liczba była do tej pory zarezerwowana typowo dla tabletów. W opisie tego „urządzenia 2 w 1” możemy przeczytać, że docelowo ma być złożony z 11 funkcjonalnych warstw, dzięki temu ma być niezwykle trwały. Obudowa natomiast zostanie wykonana z tytanu klasy lotniczej.

Tecno nie ujawniło w materiale, kiedy i czy w ogóle zobaczymy to urządzenie na rynku. Nie wiemy również nic na temat proponowanej ceny.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...

Amazon wprowadza abonament na leki na receptę: RxPass

Amazon wprowadza nowy program abonamentowy, dzięki któremu klienci Prime...

Gorsza wydajność dysku SSD w nowych modelach MacBooków Pro z M2 od M1

Najnowszy 14-calowy MacBook Pro oparty na procesorze M2 ma...
0
Would love your thoughts, please comment.x