Solarna hybryda Toyoty

Jeszcze w tym roku Toyota zaprezentuje drugą generację hybrydy ładowanej z gniazdka. Oferta Priusa Plug-in Hybrid (PHV) zostanie dodatkowo rozszerzona o panele fotowoltaiczne, które zmniejszą zużycie paliwa o kolejne 10%.

Prius to jeden z najbardziej ekologicznych samochodów. Baterie fotowoltaiczne, które będą ładować akumulatory nawet w trakcie postoju dodatkowo zmniejszą zużycie paliwa, a pojazd jeszcze dłużej będzie mógł pracować w trybie ekologicznym. W pierwszej kolejności producent planuje sprzedaż nowej generacji Priusa w Japonii i w Europie.

fot.toyotadobrygowski.pl
fot.toyotadobrygowski.pl

Panele słoneczne nie tylko będą odpowiedzialne za ładowanie akumulatorów, ale również będą zasilać elementy wyposażenia samochodu takie jak systemy multimedialne, nawigację, klimatyzację, elektryczne szyby i światła. Zasięg samego silnika elektrycznego to do 50km. Auto będzie mogło rozpędzić się do 135 km/h bez uruchamiania silnika benzynowego. Średnie planowane zużycie paliwa to 1,4 l/100 km. Obecnie dostępny Prius dla porównania zgodnie z danymi producenta zużywa 3,3 l/100 km.

Docelowo Toyota planuje wprowadzenie paneli fotowoltaicznych również do innych samochodów hybrydowych w swojej ofercie.

Źródło: Toyota

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments