Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy być świadkiem kolejnej premiery sprzętu fotograficznego. Tym razem ma to być model aparat skierowany przede wszystkim do osób zajmujących się video w swojej pracy, czy też hobby. Model A7S III z matrycą pełnoklatkową powinien zainteresować w szczególności vlogerów.

Sony ZV-E1

Idea aparatu dla vlogerów towarzyszy Sonemu już od jakiegoś czasu. Wszystko zaczęło się od kompaktowego ZV-1, a następnie pojawił się mały, ale z możliwością wymiany obiektywów APS-C model ZV-E10. Natomiast w ubiegłym roku producent zaprezentował może mniej imponującą, jednak wykorzystującą szerszy obiektyw wersję pierwszego aparatu kompaktowego, czyli Sony ZV1F.

Oprócz tego na rynku dostępny był jeszcze pełnoklatkowy, wzorowany na konstrukcji popularnego A7 III, model Sony A7C. W zasadzie wydawało się, że już nie można wymyślić niczego więcej. Jednak nic bardziej mylnego, gdyż na koniec miesiąca mamy poznać jego następcę.

Jak podaje Sony Alpha Rumors nowy model pojawi się pod nazwą Sony ZV-E1. Można tu mówić o połączeniu modeli A7C i Sony FX3. Konstrukcja ma bazować na 12-megapikselowej, pełnoklatkowej matrycy z modeli A7S III i FX3. Dzięki temu będą dostępne zaawansowane tryby zapisu wideo 4K do 120 kl./s z czułościami do ISO 409 000. Aparat ma wykorzystywać najnowsze rozwiązania autofokusa z modeli A7 IV i A7R V. Dodatkowo osoby z branży foto stawiają na to, iż otrzymamy dostęp do zaawansowanego wbudowanego mikrofonu.

Jeśli chodzi wygląd to przypominać ma model A7C, jednak można będzie dostrzec pewne różnice. Natomiast jeśli chodzi o cenę, to już zapowiadane jest, że nie będzie ona raczej niska. Odbiorcami Sony ZV-E1 mają być osoby bardziej zaawansowane technicznie, dlatego też ilość funkcji będzie odpowiednio do nich dostosowana. Prawdopodobna cena ma wahać się w granicach 13-14 tys. złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x