More

  Test Genesis Xenon 800 – gamingowa myszka ze świetnym sensorem

  Od dłuższego czasu chętnie przyglądam się działaniom marki Genesis na rynku. Wprowadza ona coraz to więcej ciekawych produktów, które poza nowymi konstrukcjami wprowadzają możliwość doboru idealnego produktu do potrzeb różnych grup docelowych. Jednym z ostatnich produktów, który zwrócił moją uwagę jest na przykład bardzo ciekawa myszka Genesis Xenon 800, która została wyposażona w świetny sensor, ale też wyróżnia się ciekawym wyglądem.

  Czy marka Genesis stworzyła produkt idealny? Przyjrzyjmy się, jak na co dzień sprawdza się myszka, która została ukryta w obudowie przypominającej plaster miodu.

  Genesis Xenon 800 – opakowanie i wygląd

  Myszkę otrzymujemy zapakowaną w charakterystyczne dla producenta opakowanie w kolorach grafitu i czerwieni. W środku poza samą myszką otrzymujemy też komplet zapasowych ślizgaczy, przyciski zmiany DPI, drugi panel górny na wymianę oraz komplet metalowych odważników. To wszystko sprawia, że otrzymujemy od producenta naprawdę świetną możliwość dopasowania myszki pod nasze potrzeby.

  Genesis Xenon 800 jest wykonany z bardzo dobrej jakości plastiki. Główna część obudowy, spód i boki zostały zaprojektowane tak, że dość mocno przypominają wyglądem plaster miodu. Jeśli jednak rozwiązanie to nie będzie się Wam podobać, w każdej chwili możecie zmienić je w jednolitą obudowę, którą producent dostarczył na zmianę. Po zdjęciu górnej części myszki poza wymianą obudowy dostaniemy też dostęp do miejsca, gdzie znajdują się odważniki odpowiedzialne za regulację wagi myszki. Odważniki dołączone w zestawie pozwolą nam ustawić wagę w przedziale pomiędzy 58 a 78 gramów.

  Warto zaznaczyć jednak to, że myszka ta jest skierowana do użytkowników praworęcznych. Raczej przypasuje bardziej osobom o małych lub średnich dłoniach, ze względu na swoje wymiary: 120 x 66 x 43 mm. Sama myszka bardzo dobrze leży w dłoni i bez dodatkowego obciążenia jest bardzo lekka. Problemem jednak może okazać się jej czyszczenie, o ile zdecydujemy się na wersję obudowy z otworkami. Do jej czyszczenia najlepiej będzie wybrać sprężone powietrze.

  Genesis Xenon 800 – użytkowanie

  Myszka posiada dwa przyciski główne, dwa boczne, klawisz zmiany DPI oraz rolkę, która działa bardzo płynnie i posiada wyraźny skok. Przyciski główne mają żywotności 20 milionów kliknięć. Wszystkie przyciski są dość wygodnie rozmieszczone i zostawiają swobodne miejsce na oparcie kciuka. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że przycisk DPI posiada aż siedem trybów, a wszystkie klawisze myszki są programowalne. W kwestii podświetlenia tego modelu muszę przyznać, że w wersji z otworami, prezentuje się to naprawdę świetnie. Niestety zdjęcia nie oddają efektu.

  Genesis Xenon 800 pracuje dzięki optycznemu sensorowi PixArt PMW3389, który zapewnia bardzo wysoką szybkość i niski LOD z możliwością konfiguracji. I tu pojawia się miejsce na dedykowane oprogramowanie od Genesis, które jest dość rozbudowane. Jednak nie musicie się martwić o jego obsługę, wszystko jest bardzo proste, a cała aplikacja została podzielona na sekcje. Dodatkowo mysz posiada wbudowaną pamięć, dzięki czemu możemy umieścić na niej aż 5 indywidualnych profili użytkownika.

  Czy warto kupić Genesis Xenon 800?

  Myszka ma bardzo ciekawą budowę i świetnie się prezentuje. Dodatkowo posiada wbudowaną pamięć, regulację wagi oraz bardzo dobry sensor. To wszystko sprawia, że Genesis Xenon 800 może być dobrym wyborem dla osób, które chcą dowolnie konfigurować pod siebie urządzenia, a w razie potrzeby nieco odświeżyć ich wygląd.

  Genesis Xenon 800 jest dostępny w cenie około 169 zł.

  Nowe