Test Genesis Zircon 550 – bezprzewodowa myszka dla graczy

Niedawno w ofercie marki Genesis pojawiła się kolejna bardzo ciekawa propozycja. Jest to przystępna cenowo, bezprzewodowa myszka dla graczy. Mowa tu o Genesis Zircon 550, która ma bardzo ciekawą budowę, lekką wagę i ciekawe podświetlenie RGB. Jak tego typu mysz poradzi sobie podczas codziennych rozgrywek?

Choć na pierwszy rzut oka po obudowanie mogłoby wydawać się, że będziemy mieli do czynienia z super lekką myszką, to nieco możemy się zaskoczyć. Nie zmienia to jednak faktu, że brak przewodu może sprawić, że okaże się idealnym wyborem.

Genesis Zircon 550 – wygląd

Zircon 550 zdecydowanie podąża za nową modą tworzenia myszek, które posiadają obudowy podobne do plastra miodu. Wpływa to nie tylko na ich wagę, wentylację, ale też sprawia, że podświetlenie wygląda bardzo ciekawie.

Podobne rozwiązanie producent zastosował wcześniej w testowanej przeze mnie myszce Genesis Xenon 800, która dodatkowo posiada regulację wagi poprzez dodawanie obciążenia. W przypadku Zircona 550 dodatkowo mamy jeden duży plus, czyli możliwość bezprzewodowej pracy.

Genesis Zircon 550 to klasycznie wyprofilowana myszka, której obudowa przypomina plastry miodu. Znajdziemy w niej też agresywne wycięcie na rolkę pomiędzy głównymi klawiszami oraz bardzo ciekawe i delikatne podświetlenie logo, oraz dolny pasek prawie po całym obwodzie myszki. Na górze myszki znajdziemy też dwa przyciski – jeden odpowiedzialny za zmianę rozdzielczości, a drugi do przełączania się pomiędzy efektami podświetlenia.

Sama w sobie myszka waży 90 gramów. Nie jest to ani dużo, ani mało. W środku znajdziemy natomiast sensor Pixart PMW3325, który bardzo dobrze sprawdzał się w wielu różnych modelach. Choć niektórzy mogą uznać, że ograniczenie LOD do 2 mm, czy wartość DPI do 5000 jest dość dużym ograniczeniem. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeśli zdecydujemy się na korzystanie z myszki w wersji bezprzewodowej, to producent będzie nam zalecać obniżenie częstotliwości odświeżania do 500 Hz.

Genesis Zircon 550 – użytkowanie

Na pewno największą zaletą myszki jest brak przewodu. Brak dodatkowego kabla, który się plącze i wala po biurku jest olbrzymim plusem. Czy konstrukcja Zircon 550 ma jakieś wady? Zastosowana struktura plastra miodu z pewnością nie jest najwygodniejszym wyborem do czyszczenia. Na pewno warto zaopatrzyć się w sprężone powietrze, które może trochę w tym pomóc. Konstrukcja taka ma jednak dużą zaletę w postaci świetnej wentylacji, gdzie nawet przy długich rozgrywkach dłoń pozostaje sucha. Zircon 550 podczas testów wykazał bardzo dobrą precyzję, szybkość i płynność. Dodatkowo fajnie sprawdza się też dedykowane oprogramowanie producenta, które jest bardzo intuicyjne.

Czy warto kupić Genesis Zircon 550?

Jeśli szukacie ładnie prezentującej się, wygodnej i bezprzewodowej myszki do grania, to Zircon 550 będzie dobrym wyborem. Zapewni bardzo dużą swobodę ruchów i dobry przepływ powietrza, który wpływa na komfort pracy. Jeśli jednak szukacie bardzo niskiej wagi myszki, czy topowych sensorów, powinniście rozejrzeć się za droższymi modelami, które to Wam zapewnią. Zircon 550 jest po prostu bardzo dobrym kompromisem pomiędzy ceną i możliwościami.

Genesis Zircon 550 jest dostępna w cenie około 179 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...

Sony ZV-E1 – czy vlogerzy znajdą tu coś dla siebie?

Jak podają najnowsze plotki, jeszcze w tym miesiącu powinniśmy...

OpenAI wprowadza GPT-4 – jak uzyskać do niego dostęp?

Gigant sztucznej inteligencji, OpenAI, wypuścił w środę swój najnowszy...
0
Would love your thoughts, please comment.x