Test Huawei Watch GT 2 – Czy smartwatch ma w sobie coś ze sportowego zegarka?

Poprzedni model tego zegarka w ciągu roku od premiery sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy na całym świecie. Trzeba przyznać, że to świetny wynik. Czy jego następca ma szansę odnieść podobny sukces? Postanowiłam sprawdzić, jak smartwatch Huawei Watch GT 2 sprawdzi się podczas codziennego użytkowania i czy ma w sobie coś z zegarka sportowego.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na Huawei Watch GT 2? Producent chwali się innowacyjnym procesorem, trwałą baterią, elegancką tarczą 42 mm z wysokiej jakości szkłem 3D oraz funkcjonalnością do profesjonalnego monitorowania treningu.

Huawei Watch GT 2 – zawartość opakowania

Zegarek otrzymujemy zapakowany w eleganckie i nieduże białe pudełko. W środku poza samym zegarkiem znajdziemy, stacje ładującą, kabelek do ładowania, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

Huawei Watch GT 2 – Pierwsze wrażenie

Trzeba przyznać, że zegarek bardzo ładnie się prezentuje. Jest też bardzo smukły, co sprawia, że nie odstaje od nadgarstka i wygląda elegancko. Bardzo pozytywne wrażenie robi też piękny ekran AMOLED HD o rozdzielczości 390 × 390 pikseli. To właśnie zastosowanie takiego rodzaju wyświetlacza sprawia, że ekran w trakcie słonecznego dnia będzie w pełni czytelny, a w nocy po dostosowaniu swojej jasności, nie będzie razić po oczach. Kolory na wyświetlaczu są żywe i bardzo przyjemne dla oka. Zegarek nie posiada jednak ramki ekranu, która mogłaby go ochronić przed zarysowaniem, a w najgorszym przypadku stłuczeniem. Niestety mój kolega zdążył się już o tym przekonać.

Zegarek jest też bardzo lekki, dzięki czemu podczas dnia możemy zupełnie o nim zapomnieć. Cała obsługa zegarka jest też bardzo prosta, a to dzięki zastosowaniu dotykowego ekranu. To z pewnością bardzo duży plus podczas codziennego noszenia, jednak w trakcie treningu może nieco bardziej przeszkadzać. Podczas pierwszego treningu przeszkadzał mi też fakt, że ekran całkowicie się wygasza. Można oczywiście ten czas wydłużyć nawet do 5 minut, ale ostatecznie w tym przypadku fajniej sprawdza się mój Garmin, w którym cały czas mam podgląd na rejestrowane dane. Kosztuje jednak ponad 3 razy więcej i jest przeznaczony typowo dla sportu.

Huawei Watch GT 2 – Jak zegarek sprawdza się na co dzień?

Zegarek pozwala na wygodne odbieranie i wywoływanie połączeń. Bardzo fajnie sprawdza się też funkcja budzika, która sprawia, że zegarek zaczyna wibrować o ustawionej wcześniej godzinie. Otrzymujemy też możliwość łatwego ustawienia harmonogramu budzika tak, by na przykład w sobotę i niedzielę się nie włączał.

Huawei Watch GT 2 rejestruje tętno w czasie rzeczywistym, dzięki technologii TruSeen 3.5. Jak się to sprawdza? Wyniki porównałam z moim zegarkiem sportowym. Na początku Huawei w porównaniu do Garmina zdecydowanie zawyżał wynik tętna nawet o 30-40 uderzeń na minutę. Najpewniej jednak wynikało to, z krótkiego korzystania z zegarka, gdyż po kilku dniach wyniki te znacznie się poprawiły. Różnica wynosiła już maksymalnie 15 uderzeń na minutę.

Zegarek rejestruje też sen, a następnie ocenia jego jakość. Co ciekawe, aplikacja Huawei Health udziela nam też dodatkowych porad dotyczących tego, jak możemy poprawić nasz sen. W tej samej aplikacji będziemy mogli też sprawdzić poziom naszego stresu.

Huawei w nowym zegarku zastosował innowacyjny procesor Kirin A1 oraz algorytmy, które mają zapewnić możliwie najdłuższy czas pracy zegarka na baterii. Huawei Watch GT 2 w wersji 42 mm ma wytrzymywać na baterii nawet do tygodnia. W przypadku większego modelu wynik ten wydłuża się do nawet 14 dni. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli zdecydujemy się na ciągły pomiar tętna oraz połączenie bluetooth, czas pracy znacznie się skróci. Treningi, szczególnie te z wykorzystaniem GPS również będą miały wpływ na szybsze zużycie baterii.

Jak to wyglądało w praktyce? Przy intensywnym korzystaniu z zegarka musimy nastawić się na to, że będziemy musieli ładować go co 2-3 dni. Tu jednak duży plus za szybkość ładowania. Zegarek do pełna naładuje się wokoło godzinę.

Huawei Watch GT 2 – Jak zegarek sprawdza się w trakcie treningów?

Zegarek obsługuje 15 trybów sportowych. Wśród nich znajdują się treningi takie jak: bieganie, pływanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, orbitrek, wioślarz, wędrówki górskie, thriathlon, freestyle i inne. To więcej, niż niektóre typowo sportowe zegarki, które są dedykowane na przykład tylko do biegania.

Dużym plusem jest też możliwość sparowania zegarka z dodatkowymi czujnikami takimi jak na przykład piersiowy pas tętna. Niestety jednak nie połączycie go z czujnikiem kadencji i prędkości. Watch GT 2 można też połączyć z inteligentnymi wagami Honor Smart Scale i Huawei Body Fat Scale.

Jak zegarek daje sobie radę jeśli chodzi o treningowe pomiary? Huawei z pewnością pokazywał nieco wyższe tętno od mojego sportowego zegarka, wyliczał też niższe spalanie kalorii i nieco mniej kroków. Podczas jazdy na rowerze przy dystansie 15 km, wskazał wynik 185 spalonych kalorii, gdy Garmin wskazał ich prawie 300. Podczas 5 KM biegu Huawei zgubił jedynie 40 metrów. Oszacował też 250 spalonych kcal, czyli o 30 mniej niż Garmin. Przy średniej kroków dziennie na poziomie 10 tysięcy, Huawei pokazywał ich o około 700 mniej.

Bardzo fajnym rozwiązaniem są natomiast zaplanowane przez zegarek treningi. W tym przypadku otrzymujemy do wyboru opcję dla początkujących i zaawansowanych. Użytkownik będzie mógł też ułożyć własny plan treningowy. Jak to wygląda? Ustalamy sobie cel treningowy, na przykład 10 km biegu, a następnie wybieramy ilość dni wolnych i aktywnych. Na podstawie tych danych zegarek ułoży nam plan treningowy.

Bardziej wymagających sportowców z pewnością interesuje jeszcze kilka kwestii. Urządzenie to nie umożliwia wgrania tracka, nie pozwoli też na edytowanie ustawień aktywności, ani samych aktywności. Nie znajdziecie w nim też funkcji takich jak lap. Po prostu nie jest to typowo sportowy zegarek.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak inne modele tej marki sprawdzają się u sportowców, zachęcam do odwiedzenia testu Huawei Watch GT 2e.

Huawei Watch GT 2 – aplikacja

Zegarek współpracuje z aplikacją Huawei Health. Osoby korzystające z telefonów tej marki z pewnością dobrze ją znają. Po zalogowaniu do aplikacji na głównym ekranie zobaczymy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej aktywności. Warto jednak wspomnieć o tym, że aplikacja ta nie umożliwia nawiązywania kontaktów ze znajomymi. Dostęp do naszych treningów będzie posiadać wyłącznie użytkownik aplikacji. Ewentualnie informacje o aktywnościach można udostępniać w postaci zdjęcia z parametrami treningu. Podobne rozwiązania znajdziecie w aplikacji Endomondo i Garmin Connect. Jeśli jednak będzie Wam brakowało interakcji z innymi użytkownikami, treningi będziecie mogli zsynchronizować z aplikacjami takimi jak Endomondo i Strava.

Czy warto kupić Huawei Watch GT 2?

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć elegancji smartwatch, który dobrze sprawdzi się podczas aktywności fizycznych, to Huawei Watch GT 2 będzie świetnym wyborem. Zegarek jest smukły, prosty i bardzo ładnie się prezentuje. W dodatku pozwoli Ci na nieco większą przygodę ze sportem niż samo bieganie. Jest to bardzo dobra alternatywa dla droższych zegarków sportowych. Jest to też zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż połączenie klasycznego zegarka i aplikacji sportowej w telefonie. Szczególnie przy tak korzystnej cenie zegarka. Jeśli jednak zależy Ci na zaawansowanych funkcjach sportowych, warto rozważyć zakup typowo sportowego modelu.

 

3 KOMENTARZE

    • Cześć,
      Huawei Watch GT2 nie obsługuje Ant+, więc pozostaje tylko możliwość łączenia pasa przez bluetooth. Dlatego też korzystam tylko z Garmina, który daje możliwość podłączania różnych czujników do zegarka właśnie przy pomocy Ant+.

      Do Watcha GT2 podpięłam Under Armour Heart Rate Monitor – to starszy pas, który raczej nie jest już dostępny w sprzedaży oraz Garmina HRM PRO. Ale myślę, że wszystkie pasy, które posiadają bluetooth, powinny się z zegarkiem sparować. 🙂

  1. hej! Mam takie pytanie – czy wszystkie tarcze są obsługiwane przez ten model (tzn. są te same co dla modelu 46mm). Stoję właśnie przed wyborem zegarka dla dziewczyny, a już mam dość chińczyków z 10/20 tarczami na pokładzie 😛 No i jakość…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

podobne

Facebook dla początkujących – kompletny przewodnik 2024

Facebook utrzymuje swoją pozycję jako platforma łącząca ludzi z...

Jak udostępnić relację na Instagramie?

Instagram to platforma, na której dzielimy się chwilami, wspomnieniami...

Najlepsze ustawienia aparatu iPhone 15 Pro – idealne zdjęcia i nagrania!

Fotografowanie smartfonem nigdy nie było tak zaawansowane i pełne...

Słuchawki Hama TWS Passion Chop + ładowarka indukcyjna

Niemiecka marka Hama wprowadza na rynek nowy model słuchawek...

Polecane

Facebook dla początkujących – kompletny przewodnik 2024

Facebook utrzymuje swoją pozycję jako platforma łącząca ludzi z...

Jak udostępnić relację na Instagramie?

Instagram to platforma, na której dzielimy się chwilami, wspomnieniami...

Najlepsze ustawienia aparatu iPhone 15 Pro – idealne zdjęcia i nagrania!

Fotografowanie smartfonem nigdy nie było tak zaawansowane i pełne...

Słuchawki Hama TWS Passion Chop + ładowarka indukcyjna

Niemiecka marka Hama wprowadza na rynek nowy model słuchawek...

Samsung Galaxy S22 w 2024 roku: Czy warto?

Technologia smartfonów rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. W...

Co to jest interkom motocyklowy i dlaczego warto go mieć?

Technologia coraz śmielej wkracza do każdej sfery naszego życia,...

Nowy motocyklista | PORADNIK

Motocykl to nie tylko środek transportu, to także fascynujący...

iOS 18 i nowe możliwości personalizacji

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, nadchodząca aktualizacja iOS 18 pozwoli...

Opony wielosezonowe czy letnie? Co wybrać?

Zaczęła się wiosna i powoli nadchodzi czas na wymianę...

Dlaczego warto i jak zastrzec swój PESEL?

17 Listopada 2023 roku pojawiła się możliwość, która może...