More

  Test Logitech G Pro K/DA – klawiatura dla miłośników LoLa

  Marka Logitech wprowadziła do swojej oferty nową, limitowaną klawiaturę z serii G Pro, jest to dokładnie model K/DA, który został stworzony z myślą o fanach League of Legends. Jak sprawdzi się podczas gry i codziennego użytkowania? Zapraszam na test.

  Marka przy współpracy z Riot Games stworzyła serię dedykowanych akcesoriów dla fanów Leauge od Legends. Miłośnicy LoLa z pewnością wiedzą skąd wzięła się nazwa K/DA (to fikcyjny zespół w uniwersum gry).

  Logitech G Pro K/DA – wygląd

  Sama klawiatura nie różni się szczególnie od podobnych produktów. Wyróżnia ją jedynie sposób wykończenia obudowy, który ma wpisywać się w styl K/DA. Jeśli chodzi o wygląd klawiatury, to zdecydowanie wygląda ona ciekawie. Nie jest to kolejna nudna odsłona klawiatury gamingowej. Sama kolorystyka jest też bardzo ciekawa. Połączenie bieli, czerni i niebieskich wstawek sprawiają, że sama w sobie klawiatura wygląda bardzo ciekawie. Dodatkowo możliwości zmiennego podświetlenia pozwalają, na uzyskanie bardzo ciekawego efektu.

  Jeśli chodzi o jakość wykonania klawiatury, to całość prezentuje się bardzo dobrze. Widać, że producent zastosował tu materiały wysokiej jakości. Podczas codziennego użytkowania działa dobrze i nie wydaje niepokojących dźwięków. Warto zauważyć jednak, że pod mocnym naciskiem, klawiatura lekko skrzypi. Trzeba się jednak o to postarać. G Pro KD/A ma trzystopniową regulację kąta nachylenia i została wykończona dużymi, gumowymi stopkami, które gwarantują, że klawiatura nie będzie się przesuwać.

  Logitech G Pro K/DA – funkcjonalność i użytkowanie

  Na klawiaturze znalazł się przycisk, który pozwoli nam na szybkie wyłączenie podświetlenia klawiatury, został on umieszczony w prawym górnym rogu urządzenia. Zaraz obok znajdziemy też klawisze pozwalające na wyłączenie lub włączenie trybu gamingowego, który między innymi dezaktywuje przycisk Windows, aby nie użyć go przypadkowo w trakcie gry. Do klawiatury otrzymujemy też 1,8-metrowy, odpinany przewód, z którego będziemy mogli korzystać w razie potrzeby.

  Wszystkie klawiatury z serii Logitech G Pro dają nam dostęp do oprogramowania Logitech G Hub, które pozwala między innymi na zmianę efektów oraz kolorów podświetlania, zgrywanie makr, czy wybieranie, które przyciski mają być dezaktywowane po wyborze trybu gry. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala spersonalizować pod siebie urządzenie.

  Klawiatura posiada przełączniki Logitech GX Brown, których odległość aktywacji wynosi 1,5 mm, a łączny zakres ruchu to 3,2 mm. Co ciekawe przełączniki te charakteryzują się żywotnością na poziomie 70 milionów aktywacji. Klawiatura posiada też 12 programowalnych klawiszy dla makr (F1-F12).

  Czy warto kupić Logitech G Pro K/DA?

  Klawiatura ta bardzo dobrze prawuje się na co dzień zarówno podczas grania, jak i pracy. Wygodna, kompaktowa konstrukcja oraz zastosowane przełączniki sprawiają, że jest ona po prostu wygodna. Decydując się na jej zakup, trzeba rozważyć tak naprawdę dwie rzeczy. Pierwsza to brak klawiatury numerycznej, która raczej do gry i pisania się nie przyda. Druga to kwestia wyglądu tej limitowanej wersji. Jeśli nie jesteście fanami LoLa, albo wolicie klasyczny wygląd, możecie zdecydować się na zakup zwykłej wersji Logitech G Pro. Oba warianty będą dostępne w cenie około 479 zł.

  Nowe